Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

EURO: SÚHRN zaujímavostí

TASR|23. jún 2004 o 14:40

Bohatí Francúzi proti chudobným Grékom, alebo 35,9 mil. vs. 7,47

Lisabon (TASR) - Štvrťfinálový zápas EURO 2004 medzi francúzskym futbalovým Goliášom a gréckym Dávidom má aj iné zaujímavé porovnanie kvantity. Stretne sa v ňom bohatý galský kohút s chudobným čiernym koňom šampionátu. Všetko je samozrejme v prepočte na ročné príjmy hráčov v ich kluboch. Zatiaľ čo celkový príjem 11 kmeňových zverencov Otta Rehhagela predstavuje "len" 7,47 milióna eur, Zidane a spol. zarobili v uplynulej sezóne 35,9 milióna. Na čele príjmov u Grékov je Traianos Dellas z AS Rím (1,4 milióna, u Francúzov zarobil Zinedine Zidane v Reale Madrid 6 miliónov, Thierry Henry a Patrick Vieira z Arsenalu po 5 miliónov. Títo traja muži trikolóry zarobia spolu viac ako celý hráčska výprava súpera. V nej si napríklad Michalis Kapsis prišiel v tomto ročníku iba na 330.000 eur.

Holandské firmy motivujú českých futbalistov

Haag (TASR) - Holandské firmy, ktoré majú svoje záujmy v Českej republike, sa rozhodli motivovať futbalistov našich západných susedov v ich záverečnom zápase D-skupiny na EURO 2004 s Nemeckom. V prípade víťazstva, ktoré by pomohlo Holanďanom k postupu do štvrťfinále, sa rozhodli investovať 130 miliónov českých korún do národného výberu Čiech. "Z víťazstva budú ťažiť ekonomiky Čiech aj Holandska," uvádza sa vo vyhlásení Holandskej obchodnej komory. Ak chce Holandsko postúpiť do štvrťfinále, musí v stredu zdolať Lotyšsko a spoliehať sa, že Nemecko nevyhrá nad Českom.

Blanc a Tigana možnými nasledovníkmi Santiniho

Paríž/Santo Tirso (TASR) - Podľa oznámenia prezidenta Francúzskeho futbalového zväzu nie je nijaká núdza o náhradu lúčiaceho sa reprezentačného trénera Jacqua Santiniho. Podľa neho existuje pol tucta uchádzačov, avšak len traja si zaslúžia pozornosť. Športový denník LďEquipe špekuluje okrem iných aj o bývalých internacionáloch Laurentovi Blancovi a Jeanovi Tiganovi. Santini zloží svoju funkciu po finále EURO v Portugalsku a bude viesť Tottenham Hotspur v anglickej Premier League.

Fanúšikovia v Dánsku a Švédsku oslavovali postup, polícia bez práce

Kodaň/Štokholm (TASR) - Postup futbalistov Dánska a Švédska do štvrťfinále EURO 2004 vyvolal oslavy fanúšikov v týchto severských krajinách. V oboch vládla spokojnosť s výsledkom 2:2. V centre Kodani sledovalo napínavé stretnutie na veľkoplošnej obrazovke približne 10.000 priaznivcov, medzi ktorými bola aj malá skupinka Švédov. Oba tábory potvrdili povesť slušných a bezproblémových fanúšikov, polícia nemala žiadnu prácu. Vo švédskom Štokholme pozeralo zápas na obrazovke, umiestnenej na futbalovom štadióne, okolo 4000 priaznivcov. "Dúfam, že oba tímy si na šampionáte ešte spolu zahrajú. Verím v severské finále," vyhlásil 30-ročný Hendrik Pedersen, Dán žijúci vo Švédsku.

Podľa prieskumu je 80 percent Grékov presvedčených o semifinále

Atény (TASR) - Veľká väčšina futbalového národa v Grécku je presvedčená, že jeho reprezentácia postúpi do semifinále EURO 2004. V prieskume až 80 percent respondentov vyjadrilo presvedčenie, že mužstvo nemeckého trénera Otta Rehhagela vyradí obhajcov titulu Francúzov z ďalších bojov. Prieskum pomocou mobilových SMS vykonala štátna televízia ET1.

Larsson chváli bojového ducha Švédov, zaspomínal si aj na Pohár UEFA

Porto (TASR) - Útočník futbalovej reprezentácie Švédska Henrik Larsson je hrdý na svojich spoluhráčov a po postupe z C-skupiny EURO 2004 do štvrťfinále ocenil tímového ducha. Prejavil sa najmä v záverečných minútach zápasov s Talianskom a Dánskom, keď v oboch dokázali hráči "troch koruniek" vyrovnať. "Ukázali sme, že v tíme je bojový duch. Aj keď chýbajú do záverečného hvizdu minúty či sekundy, nemožno sa vzdávať. Súpera pre štvrťfinále si nevyberáme, podľa mňa môžeme prejsť cez každého," vyhlásil Henrik Larsson, ktorý si v stretnutí s Dánskom na štadióne Boavisty Porto zaspomínal aj na minuloročné semifinále Pohára UEFA. Práve zásluhou jeho gólu postúpil Celtic Glasgow do finále: "Mám rád toto miesto, je pre mňa výnimočné."

Chelsea Londýn chce Gerrarda i Rooneyho, Ferreira z FC Porto už istý

Londýn (TASR) - Po hviezdnych výkonoch 18-ročného tínedžera Wayna Rooneyho na majstrovstvách Európy v Portugalsku informujú britské média, že o reprezentanta Albiónu má záujem Chelsea Londýn. Nový portugalský tréner v službách londýnskeho klubu Jose Mourinho v tejto súvislosti uviedol, že by s otvorenou náručou privítal na štadióne Stamford Bridge nielen Rooneyho z FC Evertonu, ale aj reprezentanta Stevena Gerrarda z FC Liverpoolu.

"Jediné, čo môžem o Gerrardovi povedať, že keď k nám príde tak ho veľmi rád privítam. Ak k nám však neprestúpi, budem ho obdivovať rovnako. Želám mu veľa šťastia, či pôjde k nám, alebo zostane v Liverpoole," uviedol pre britské média Mourinho, ktorý minulý mesiac zvíťazil v prestížnej Lige majstrov s portugalským FC Porto. "Musím vyzdvihnúť neskutočný výkon Rooneyho na šampionáte a súčasne si gratuláciu zaslúži aj tréner Eriksson. Od prvého momentu pán Eriksson pochopil a dal Rooneymu dôveru. Pre tak mladého futbalistu je trénerova dôvera niečo neuveriteľné," dodal Mourinho.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Ukrajina vs. Severné Macedónsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Dánsko vs. Belgicko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Holandsko vs. Rakúsko
Kurzy prináša