Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Ešte v 50. minúte bolo 1:0

Sportnet|Publikované 11. nov 2003 o 00:00

Michalovce Po dvadsaťročnom účinkovaní v prvej hokejovej lige sa seniorské mužstvo michalovskej Dukly predstavilo v druhej lige Východ. V

majstrovskej premiére cestovali Zemplínčania na ľad Brezna, ktorému po tuhom boji podľahli 0:4. Aj napriek tomu, že výsledok nevystihuje dianie na ľade, Michalovčania neboli ďaleko od úspechu. "Ešte v 50. minúte bolo 1:0 pre domácich, dovtedy sme mali niekoľko šancí, ale doplatili sme na koncovku. Dostali sme sporný gól, ktorý podľa nás padol už po skončení prvej tretiny, teda po siréne. Potom sme hru vyrovnali, no nevyšiel nám záver. Výsledok je krutý, no musíme si zvykať," tvrdí najskúsenejší obranca Dukly Peter Tirpák. Spolu s ním sa zo známejších mien objavili na súpiske aj Peter Mihaľo, Peter Kločanka, Hajduk a brankár Štefan. Zvyšok tvorili mladí neskúsení chlapci. "Pribudnúť by mal Václav Kločanka z Prešova a v sobotu by sa mal v zostave objaviť aj obranca Martin Mižák," vymenúva najčerstvejšie novinky.

Zaujímavosťou sobotňajšieho stretnutia v Brezne bolo, že sa odohralo na odkrytom štadióne, ale vo férovej atmosfére. "Bolo to síce trošku nezvyčajné, keď sme mali nad sebou iba oblohu, ale bolo ideálne počasie. Nefúkal vietor ani nepršalo, takže žiadne poveternostné vplyvy náš výkon nepoznačili. V sobotu privítame na domácom ľade Bardejov, radi by sme všetkým dokázali, že sme ani po vynútenom páde do druhej ligy hokej hrať nezabudli," dodal Peter Tirpák.

Súvisiace články