Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Ešte aj teraz sa jej tisnú slzy do očí

Sportnet|Publikované 14. okt 2008 o 22:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skZo Španielska sa vrátila s titulom vicemajster. Natália Lenártová-Révajová skončila v Santa Susanne v body fitnes do

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Zo Španielska sa vrátila s titulom vicemajster. Natália Lenártová-Révajová skončila v Santa Susanne v body fitnes do 158 cm rovnako ako vlani druhá. No tentoraz netajila sklamanie. Slovenská reprezentantka vo fitnes sa na majstrovstvách sveta cítila na zlato.

KOŠICE. Už tradičné dejisko svetového šampionátu prinieslo košickej fitneske Natálii Lenártovej-Révajovej cenný kov. Ale jeho lesk nebol taký, ako si želala. V Santa Susanne obsadila druhé miesto za víťazkou z Ruska. Z vrcholných podujatí už má tri zlaté kovy. Po posledných majstrovstvách sveta aj tri striebra. No spokojnosť sme u tejto Košičanky nebadali.

"Prvá bola Ruska. Vyhrala o jediný bod. Tesnejším rozdielom sa ani nedá. Do poslednej chvíle som verila, že obhajkyňu titulu porazím. Od začiatku súťaže bolo jasné, že je to môj najväčší konkurent, že sa rozhodne medzi nami. Prvé kolo som vyhrala ja, druhé Ruska. Bodovo sme na tom boli rovnako. Vo finálovom kole dostala od rozhodcov o bod viac. Tretia v poradí strácala až 30 bodov," popisovala Natália priebeh súťaže.

Sklamaná

Raz sa už stala majsterkou sveta s iba trojbodovým náskokom. Bolo to v roku 2002. Teraz jej primát tesne ušiel. A doteraz to neprehrýzla. "Som veľmi sklamaná. Keď si predstavím, koľko energie som dala do prípravy, čo ma to stálo síl, že som tam išla v životnej forme. Vlani som sa z druhého miesta úprimne tešila. No to som bola krátko po pôrode, nebola som pripravená na sto percent, forma sa ešte dala doladiť. Zrejme zavážilo aj to, že Rusku videli rozhodcovia aj na majstrovstvách Európy. Je dobré byť na očiach, no ja som bola po druhej operácii pruhu, takže som si musela dať pauzu," podotkla sympatická Košičanka.

Síce pred súťažou nahlas o prvenstve nehovorila, dnes má pocit, že jej ušlo. "Je mi to tak ľúto. Stále sa z toho neviem spamätať. Pred očami mám celú prípravu, ani dovolenku som nemala, ani voľný víkend či deň. Venovala som sa malej dcére, rodine, domácnosti, klientom, podnikaniu a popri tom som trénovala."

Už chcela skončiť

Slovenská stálica sa nemieni stiahnuť. Na otázku, či ju fitnes ešte baví, odpovedá: "Nebaví. Nateraz hľadám motiváciu. Dlhodobo sa pripravujete, a potom vás niekto zdolá o jediný bod. Už som chcela skončiť s aktívnou činnosťou. Nemienim pretekať ďalších desať rokov. Ale som tvrdohlavá, a tak sa ešte raz nakopnem. Dúfam, že siedme majstrovstvá sveta budú pre mňa šťastné. No a rozhodla som sa, že pôjdem aj na európsky šampionát. Bude u nás v Bratislave, tak sa môžem ukázať doma. Po ňom to ešte v príprave štyri päť mesiacov potiahnem do ďalších majstrovstiev sveta.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.