Bod pre Barcelonu zariadil Gerard Piqué.
Bod pre Barcelonu zariadil Gerard Piqué. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. feb 2018 o 18:30

Bod pre Kataláncov zachránil Gerard Piqué.

MADRID. V barcelonskom derby, ktoré sa hralo v rámci 22. kola najvyššej španielskej ligy, si Espanyol a FC podelili body po remíze 1:1.

V prvom dejstve držali domáci s favorizovaným lídrom tabuľky krok a v 66. minúte poslal Gerard Moreno po presnom centri Sergia Garciu loptu za chrbát brankára Marca-Andreho ter Stegena.

Hosťom sa podarilo vyrovnať osem minút pred koncom riadneho hracieho času, keď priamy kop Lionela Messiho našiel v šestnástke hlavu Gerarda Piquého.

FC vedie tabuľku s deväťbodovým náskokom na Atlético Madrid.

Real Madrid, ktorý v sobotu stratil body na ihrisku Levante po remíze 2:2, je v tabuľke na štvrtej priečke s devätnásťbodovou stratou na Barcelonu.

FC Barcelona v La Lige nezvíťazil prvýkrát od stretnutia so Celtou Vigo (2:2) z 2. decembra 2017 a ukončil sedemzápasovú víťaznú šnúru v súťaži.