Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Eriksson je v paľbe za aféru

Sportnet|28. júl 2004 o 00:00

LONDÝN - Päťdesiatšesťročný švédsky tréner anglickej reprezentácie Sven-Göran Eriksson sa ocitol na ostrovoch pod paľbou kritiky po najnovšej afére s Fariou Alamovou, 38-ročnou sekretárkou Futbalovej asociácie Anglicka (FA). Dokonca nie je vylúčené, ...

LONDÝN - Päťdesiatšesťročný švédsky tréner anglickej reprezentácie Sven-Göran Eriksson sa ocitol na ostrovoch pod paľbou kritiky po najnovšej afére s Fariou Alamovou, 38-ročnou sekretárkou Futbalovej asociácie Anglicka (FA). Dokonca nie je vylúčené, že môže prísť o miesto.

"Takto by sa nemal správať tréner národného tímu," vyhlásil bývalý anglický reprezentant George Cohen. "Eriksson by mal mať úroveň a byť pre každého príkladom. Je síce slobodný a môže si robiť, čo chce, ale nevyzerá to dobre. Jeho osobe sa potom venuje väčšia publicita ako celému mužstvu."

Pravý obranca víťazného tímu z MS 1966 narážal na Erikssonovu aféru s Fariou Alamovou, rodáčkou z Bangladéšu a bývalou modelkou. Podľa britských médií mal s ňou pomer aj výkonný šéf anglickej asociácie, 51-ročný Mark Palios. "Svengali" sa navyše aféry s Alamovou dopustil počas "oficiálneho" vzťahu s partnerkou Nancy Dell'Oliovou.

Vedenie asociácie prípad pohoršil. Najprv síce trénera obhajovalo a tvrdenia novinárov označilo za výmysly, neskôr však názor zmenilo. "Vyzeráme ako idioti. Najskôr to zmetieme zo stola a potom povieme, že sa to naozaj stalo. Nemôže sa to už opakovať," povedal člen FA Dave Henson.

Asociácia bude chcieť v prvom rade vysvetlenie od Erikssona. Viaceré médiá žiadajú, aby prišiel o post, ktorý mu za rok vynesie 4,5 milióna libier. S Alamovou musí postupovať opatrne. Ak by prišla o prácu a Eriksson s Paliosom zostali na svojich pozíciách, podľa právnikov by išlo o sexuálnu diskrimináciu.

(tasr)

Súvisiace články