Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Erbanovi špagety voňali ako špinavá handra

TASR|23. aug 2004 o 12:45

Schinias 23. augusta (TASR) - Výprava rýchlostných kanoistov sa v nedeľu presunuli z olympijskej dediny do hotela Leonanti vzdialeného len 700 metrov ...

Schinias 23. augusta (TASR) - Výprava rýchlostných kanoistov sa v nedeľu presunuli z olympijskej dediny do hotela Leonanti vzdialeného len 700 metrov od súťažného areálu v Schinias. Z nového nocľahu však po prvej noci nemal príliš dobré pocity singlkajakár Róbert Erban.

Po prvej rozjazde na 1000 metrov pretekár ŠKP Bratislava zhodnotil nové ubytovanie slovami: "Nedá sa povedať, že hotel je pod úroveň, ale je to taká čartrová trieda. Býva tam síce veľa ľudí aj z iných výprav, ale len preto, že neexistuje nič bližšie. Klimatizácia tam fungovala asi takým spôsobom, že polhodinu fúkal studený vzduch, polhodinu teplý a zdalo sa mi, že spím v prievane." V kritike skúseného pretekára neobstála ani hotelová strava. "Na obed sme mali také rozvarené a smradľavé špagety - vôňou skôr pripomínali špinavú starú handru. No a na večeru bola síce ryba, ale tiež to bola veľmi zvláštna výprava."

Pozorné Erbanove oko si všimlo aj nástrahy, ktoré môžu na pretekárov číhať priamo na trati. "Dráha je veľmi pekná, má však jeden problém - množstvo rastlín. Organizátori síce prisľúbili, že to vyčistia, ale to sa podľa mňa dá iba nejako chemicky a to neurobia. Pokiaľ niekto vôjde na takýto chumáč a dostane sa mu na kormidlo, tak môže baliť, lebo ťahať preteky s tou trávou je omnoho ťažšie." Nebezpečenstvo si však vo víťaznej rozjazde príliš neuvedomoval člen štvorkajaku Michal Riszdorfer. "Nič také som si nevšimol, nemal som na to čas, akurát som stihol vnímať bratov chrbát a makať za ním," oponoval Komárňan.

Tribúny popri umelom kanáli neboli ani zďaleka zaplnené a účastník štvrtej olympiády v kariére Erban sa nazdáva, že presunutím na popoludnie by získala nielen návštevnosť, ale aj pretekári, ktorí musia skoro vstávať. "Nie je to príjemné. Myslím, že tento šport aj preto, že sa preteky začínajú tak skoro, dosť trpí. Nie je veľa divákov, ktorým sa chce vstávať o šiestej, aby si mohli pozrieť preteky o pol deviatej. Ak by sa začínalo poobede, tiež by prišlo viac ľudí."

Súvisiace články