Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Erbanová do finále, zvyšné lode do semifinále

SITA|24. aug 2004 o 10:40

ATÉNY 24. augusta (SITA) - Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Marcela Erbanová sa v rozjazde K1 žien na 500 m na hrách XXVIII. olympiády v Aténach postarala o jednu z najväčších senzácií ...

ATÉNY 24. augusta (SITA) - Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Marcela Erbanová sa v rozjazde K1 žien na 500 m na hrách XXVIII. olympiády v Aténach postarala o jednu z najväčších senzácií druhého dňa súťaží vo vodáckom areáli Schinias. V poslednej tretej rozjazde senzačne zvíťazila časom 1:53,508 min a postúpila priamo do sobotného finále na tejto trati. V polovici pretekov bola na čele favorizovaná Poľka Aneta Pastuszková, Marcela bola s takmer polsekundovou stratou tretia. Druhú polovicu trate však zvládla 26-ročná rodáčka z Piešťan vynikajúco a v cieli mala pred poľskou kajakárkou náskok 0,332 s. Priamy postup do finále si vybojovali iba víťazky jednotlivých rozjázd.

Ďalšie tri slovenské lode, ktoré zasiahli do bojov na 500 m trati, postúpili do semifinále. Martin Chorváth obsadil v tretej zo štyroch rozjázd K1 mužov časom 1:42,383 min 6. miesto a ako posledný z tejto rozjazdy postúpil do štvrtkového semifinále. Marián Ostrčil obsadil v tretej rozjazde C1 na takisto 6. miesto časom 1:58,357 min a vo štvrtok bude v semifinále bojovať o postup medzi deviatku najlepších kanoistov na tejto trati. Priamy postup do finále si v C1 vybojovali iba víťazi rozjázd. Skvelý výkon podal v druhej rozjazde Rus Maxim Opalev, ktorý si mohol dovoliť úplne vypustiť záver a napriek tomu s veľkou prevahou zvíťazil v najlepšom čase dňa. Peter Páleš s Danielom Biksadským obsadili v prvej z dvoch rozjázd C2 takisto ako singlisti 6. miesto časom 1:45,860 min a rovnako ako v pondelok na dvojnásobnej trati si vybojovali postup do štvrtkového semifinále.

Súhrn výsledkov rozjázd na 500 m:

K1 muži (do semifinále postupovalo z každej rozjazdy 6 lodí + ďalšie tri s najlepším časom):

I. rozjazda: 1. Eirik Veraas Larsen (Nór.) 1:36,905

II. rozjazda: 1. Ian Wynne (V.Brit.) 1:37,341

III. rozjazda: 1. Adam van Köverden (Kan.) 1:37,591... 6. Martin Chorváth (SR) 1:42,383

IV. rozjazda: 1. Alan van Coller (JAR) 1:40,089

C1 (víťaz postupoval priamo do finále, 2. - 7. do semifinále)

I. rozjazda: 1. Andreas Dittmer (Nem.) 1:49,146

II. rozjazda: 1. Maxim Opalev (Rus.) 1:48,144

III. rozjazda: 1. David Cal (Šp.) 1:48,397,... 6. Marián Ostrčil (SR) 1:58,357

K1 ženy (víťazky postupovali priamo do finále, 2. - 7. do semifinále)

III. rozjazda: 1. Marek Twardowski, Adam Wysocki (Poľ.) 1:29,069

C2 (posádky na 1. - 3. mieste postúpili priamo do finále, 4. - 7. + najlepšia z 8. miesta do semifinále):

I. rozjazda: 1. Christian Gille, Tomasz Wylenzek (Nem.) 1:40,128, 2. Attila Buday, Tamás Buday jr. (Kan.) 1:40,488, 3. Pawel Barszkiewicz, Daniel Jendraszko (Poľ.) 1:40,524,... 6. Peter Páleš, Daniel Biksadský (SR) 1:45,860

II. rozjazda: 1. Guanliang Meng, Wenjun Jang (Čína) 1:38,916, 2. Ibrahim Rojas Blanco, Ledis Frank Balceiro Pajon (Šp.) 1:39,860, 3. Alexander Kostoglod, Alexander Kovalev (Rus.) 1:40,128

K2 ženy (posádky na 1. - 3. mieste postúpili priamo do finále, 4. - 7. + najlepšia z 8. miesta do semifinále):

I. rozjazda: 1. Katalin Kovácsová, Natasa Janicsová (Maď.) 1:38,606, 2. Beatriz Manchonová, Teresa Portelová (Šp.) 1:41,338, 3. Caroline Brunetová, Mylanie Barreová (Kan.) 1:43,434

II. rozjazda: 1. Birgit Fischerová, Carolin Leonhardtová (Nem.) 1:39,588, 2. Linbei Xu, Hongjan Žong (Čína) 1:40,943, 3. Aneta Pastuszková, Beata Sokolowská-Kuleszová (Poľ.) 1:41,164