Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Energetik Veľké Kapušany si v Bardejove trúfa

Sportnet|Publikované 24. okt 2002 o 22:00

Veľké Kapušany Dozaista ani samotní futbalisti Energetiku Veľké Kapušany naostatok proti Starej Ľubovni nečakali, že celok Rekostavu pošlú domov s

hladkou prehrou 0:3. V prospech súpera hovorili najmä jeho sľubné výsledky v minulosti proti súperom zvučného mena v Slovenskom pohári i v tretej lige. Na južnom Zemplína však zverenci Jána Petrána obišli nakrátko, čo je jasným signálom kvalitného výkonu domáceho Energetiku. "Bol to ťažký zápas, ale zvládli sme ho. Ako ste vraveli, súper vzbudzoval rešpekt nedávnymi úspechmi, no určite sme sa ho nezľakli. Naopak, mali sme mu čo vracať. Ešte v jarnej časti, keď sa Ľubovňania zachraňovali, sme tam uhrali remízu 1:1, ale boli proti nám odpískané dva diskutabilné pokutové kopy. Teraz sme si pozície v tabuľke vymenili, takže nás naše víťazstvo teší dvojnásobne," povedal obranca Veľkých Kapušian Radovan Melník. Pravda, s jeho zaradením v kapušianskej defenzíve nastala prednedávnom zmena. Už nehráva ortodoxného ľavého beka, tréner Rusnák sa rozhodol, že po letných odchodoch Jozefa Džubaru a Petra Vasiľa zapláta dieru na stopérskom poste práve on. "Je to rozdiel najmä po stránke zodpovednosti. Kým na ľavej strane obrany som si za istých okolností mohol dovoliť zaváhanie, teraz sa takmer každá moja chyba rovná gólu. Takisto mi chýba útočenie po lajnách, musím sa krotiť. S hrou v strede obrany mám skúsenosti ešte z čias spolupráce s Petrom Vasiľom, takže to pre mňa nebolo nič nové. Mojou úlohou je kočírovať mladíkov Ováka a Lizáka, sú to pracovití chlapci a zatiaľ poslúchajú," s úsmevom na tvári tvrdil čochvíľa tridsaťročný futbalista.

V najbližšom kole si energetici zmerajú silu s BŠK Bardejov, ktorý naposledy nečakane uchmatol bod z horúcej pôdy Lipian, hoci vyrovnávajúci gól inkasoval v poslednej minúte z pokutového kopu. "Aj to svedčí o sile tohto kolektívu. Náš zajtrajší súper má k dispozícii mladý a behavý káder, ktorý nám určite nebude veľmi po chuti. Niežeby sme na nich nestačili, ale proti takýmto celkom sa nám hrá vždy ťažko. Ich herný štýl nám vôbec nevyhovuje, ale verím, že sa to na konečnom výsledku neodrazí. Našim cieľom bude čosi v Bardejove spraviť a neodchádzať odtiaľ s prázdnymi rukami," dodal kapitán Veľkých Kapušian. Podľa jeho slov nie je nik z kádra zranený a nikto nemá ani trest za karty. Práve na tie si však zajtra budú musieť dať pozor Ovák a Terebessy, keďže majú na svojom konte tri a štvrtá by automaticky znamenala jednozápasové stop.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.