Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Energetik už bez prezidenta

Sportnet|Publikované 16. dec 2002 o 23:00

Veľké Kapušany - Takmer na chlp presne rok vydržal vo funkcii prezidenta Futbalového klubu Energetik Veľké Kapušany Ladislav Papp, ktorý vlani o

takomto čase vystriedal na poste prvého muža klubu skúseného Júliusa Hudáka. Ladislav Papp si stanovil za cieľ stabilizovať pomery v klube a s mužstvom treťoligových seniorov udržať stred tabuľky. V prvej polovici jeho funkčného obdobia sa tento zámer ešte ako-tak darilo plniť, ale v druhej to už bolo podstatne horšie. Možno aj preto sa rozhodol odstúpiť. "Mali sme už neoficiálne stretnutie so zástupcami mestského magistrátu a Elektrární Vojany, na ktorom sme sa predbežne dohodli na tom, že otázkou nového prezidenta futbalového klubu sa budeme zaoberať buď medzi sviatkami, alebo krátko po novom roku. Určite to však budeme chcieť riešiť čo najskôr," prezradil manažér FK Energetik Veľké Kapušany Ján Babiak. Aj keď bol v poradí dôležitosti v klube iba na druhej pozícii, všetko podstatné záviselo od neho. Niežeby práve on ťahal nitky za všetkým, čo sa v klube udialo, ale veľa klubových záležitostí nieslo jeho rukopis. Bolo to logické, keďže prezident FK L. Papp je zamestnaný v školstve. "Nazdávam sa, že v takejto funkcii by mal byť človek, ktorý by sa futbalu venoval permanentne. Ladislav Papp to z pochopiteľných príčin robiť nemohol, takže som bol na veľa vecí sám. Snažili sme sa to riešiť všakovakými spôsobmi, ale často sme mnoho záležitosti nestíhali," priblížil dianie v klube.

V súvislostí s obsadením uvoľnenej prezidentskej stoličky sa v éteri futbalového zákulisia spomínajú viaceré mená. Najzaujímavejšie je však meno Pappovho predchodcu, teda Júliusa Hudáka. "Ešte som sa ani oficiálne nedozvedel o odstúpení Ladislava Pappa, a už mi voláte. Predpokladám, že klub čoskoro zvolá členskú schôdzu, na ktorej sa bude vzniknutá situácia riešiť. Nemôžem vám teda povedať, či budem kandidovať, lebo ešte ani neviem, či budem na ňu pozvaný. Ak áno, budem premýšľať, a potom sa rozhodnem. V každom prípade by som chcel kapušianskemu futbalu pomôcť, ale prevziať dnes prezidentskú funkciu nie je žiadna maličkosť. Uvidíme...," tajuplne uzavrel debatu Július Hudák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.