Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Enduráci mieria do Kopernice

Sportnet|Publikované 9. júl 2009 o 22:00

Pri neúčasti skúsených endurákov jazdcov Jakeša i Katriňáka sa čoraz výraznejšie do popredia tlačia mladíci Svitko a Kapajčík, ktorí na každom podujatí zvádzajú medzi sebou pekné súboje.

KOŠICE. Na ďalší sa môžu tešiť priaznivci terénnych motocyklových súťaží počas tohto víkendu v Kopernici pri Kremnici, kde sa uskutoční šieste podujatie medzinárodných majstrovstiev Slovenska v enduro a country crosse.

Svitko alebo Kapajčík

Po dvojtýždňovej pauze od ostatného podujatia vo Vechci, kde sa jazdilo klasické enduro, čaká jazdcov country cross na vynovenej trati v Kopernici. Organizátori z BF Teamu Kremnica pripravili zaujímavú, takmer jedenásťkilometrovú trať, ktorá vedie svažnicami i lesnými cestami. Vlani sa výraznou mierou pod dvojdňové zápolenie podpísalo aj počasie, keď hlavne v prvý deň sa jazdilo za neustáleho dažďa. Verme, že tentoraz bude počasie k jazdcom prívetivejšie. Po piatich podujatiach je na čele najsilnejšej triedy E3 Štefan Svitko, ktorý svoju solídnu formu potvrdil aj tretím miestom na pretekoch majstrovstiev sveta v Púchove. Je lídrom nielen svojej triedy, ale dominuje aj v absolútnom poradí slovenského šampionátu. Jeho najväčším konkurentom je mladý Košičan Róbert Kapajčík, ktorý sa snaží sťažiť pozíciu staršiemu Svitkovi. V desatinách sekundy bojovali obaja počas klasického endura vo Vechci, kde si nakoniec celkové prvenstvo pripísal Svitko. V prvý deň vyhral o jednu sekundu, v druhý o necelých šesť. Dá sa očakávať aj počas víkendových pretekov súboj spomínanej dvojice plece pri pleci. "Na country crosse akoby mi chýbali sily, lebo jazdiť v nasadení dve hodiny mi veľmi nesedí. V endure si dokážem aj trocha oddýchnuť, ale na crosc country sa to príliš nedá," hovorí R. Kapajčík. V Pružine svojho súpera zdolal a rád by to zopakoval aj teraz, hoci priznáva, že to nebude ľahké. V triede E2 ešte nestratil ani bod a pred druhým Štrbekom na 67-bodový náskok. V réžii Thomasa Hostinského je trieda E1, avšak na chrbát mu dýcha skúsený Martin Gottvald.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.