Utorok, 26. októbra, 2021Meniny má Demeter

Emirátske aerolínie 13. topsponzorom MS 2006

TASR|28. jan 2003 o 11:56

Dubaj 28. januára (TASR) - Aerolínie Spojených arabských emirátov sa stali v utorok 13. topsponzorom futbalových MS 2006 v Nemecku.

Sponzorskú zmluvu podpísali v Dubaji viceprezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Jack Warner a prezident emirátskej skupiny šejk Ahmed bin Saíd Al-Maktoum. Na podujatí sa zúčastnil aj prezident organizačného výboru pre MS 2006 Franz Beckenbauer. Zmluva má podľa správ medií hodnotu 33 miliónov eúr.

Emirátske aerolínie sa pripojili k sponzorom Adidas, Avaya, Budweiser, Coca-Cola, Continental, Deutsche Telekom, Gillette, Hyundai, McDonaldďs, Philips, Toshiba a Yahoo. FIFA potrebuje ešte dvoch sponzorov, aby bola naplnená stanovená kvóta 15 topsponzorov. Každá zo spoločností by mala prispieť sumou 26 miliónov eúr. "Veľmi sa tešíme na predĺženie spolupráce s Emirátskymi aerolíniami, ktoré sa po partnerstve na MS do 20 rokov stali sponzorom aj majstrovstiev FIFA," povedal prezident FIFA Sepp Blatter.

Emirátske aerolínie patria k topsponzorom marcových MS do 20 rokov v SAE, kde štartuje 16 tímov vrátane Slovenska. Spoločnosť okrem toho sponzoruje aj anglický klub Chelsea Londýn.

dw fi

Súvisiace články