Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Emil Žiga trafil halfvolejom dobre

Sportnet|Publikované 5. nov 2002 o 23:00

Čaňa - V 33. minúte stretnutia 14. kola II. futbalovej ligy Čaňa - Prešov (3:1) ostali domáci zmrazení. Na centrovanú loptu z rohu si nabehol útočník

Prešova Marek Bubenko a poslal loptu do pravého dolného kúta. Vyrovnané. Vzápätí však šokovali domáci hostí. Rozohrali, podnikli útok, prešlo hádam pol minúty a skóre sa opäť menilo. Tým, kto ho upravil na 2:1, bol Emil Žiga. "Sám neviem, ako to presne bolo. Neviem, kto to tam presne prihrával, dostal som však loptu na jednástku, halfvolejom som to trafil. A trafil som to dobre, padlo to do brány," usmieval sa Emil Žiga, ktorý dal nielen druhý gól Čane v zápase s Prešovom, ale i svoj druhý v tejto druholigovej sezóne. "Vedeli sme, že to bude náročný zápas. Musím povedať, že Prešov ma prekvapil, nepoznal som ich. Teraz som však videl, že hrajú veľmi dobre."

Zaujímavý názor vyslovil Emil Žiga na vylúčenie hosťujúceho Bubenka. "Veľmi nám nepomohlo, že im rozhodca vylúčil hráča. My sme sa potom, neviem prečo, stiahli a otvorili sme im stred." Domáci pôsobili pasívnejšie, hostia i s desiatimi mužmi na trávniku potvrdzovali názory čanianskych divákov - skeptikov, ktorí hovorili o tom, že vylúčenie môže hostí "utužiť". Na druhej strane, číhajúci Puhák, rýchlo sa presúvajúci Kundra i s chuťou hrajúci Ungvölgyi boli nebezpečenstvom pre prešovskú defenzívu. "Potom nám začali vychádzať brejkové situácie a práve po jednej z nich sme dali tretí gól."

Víťazstvo s Prešovom sa v Čani preberalo ešte poriadne dlho. Nie však v našej debate s emilom Žigom. Ten už tak trochu bol v ďalšom kole, v Nitre.

"Už teraz na ňu musíme myslieť, veď už rozhodca odpískal koniec tohto zápasu. Vonku máme problémy, myslím, že je to otázka psychiky. Nevieme sa asi tak poriadne vyhecovať ako doma. Ale čo nám ostáva. Je to posledný zápas na jeseň, musíme sa pokúsiť niečo uhrať."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.