Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Emil Sudimák ide trénovať HFC Humenné!

Sportnet|Publikované 25. nov 2003 o 23:00

Humenné - Zo zdrojov blízkych humenskému futbalu presiakla zaujímavá informácia, na základe ktorej by mal od budúceho roka prevziať kormidlo

staršieho dorastu HFC Humenné Emil Sudimák. Tento rodák z Brezovice neďaleko Lipian je známy predovšetkým z pôsobenia v treťoligovom Slavoji Trebišov, kde ho po 26. kole lanského majstrovského ročníka odvolali z postu hlavného trénera. Bez práce však dlho tento lodivod s najvyššou trénerskou kvalifikáciou neostal. V lete prebral kormidlo v piatoligovej Borši a tento tím od maďarských hraníc vytiahol v role hrajúceho trénera na úctyhodné tretie miesto po jesennej časti. Na našu otázku, čo je pravdy na tom, že sa spod úrodných viníc presídli pod majestátny Vihorlat, odvetil stroho: "Zatiaľ sa konkrétne k tejto otázke vyjadrovať nebudem, pretože kompetentnosť viac prináleží predstaviteľom klubu. Dohoda zatiaľ nebola uzatvorená žiadna, nič teda nie je na papieri, takže to nebudem ani komentovať," povedal Emil Sudimák.

Omnoho konkrétnejší bol riaditeľ HFC Humenné Michal Paraska. Ten zmenu na trénerskom poste staršieho dorastu vysvetlil v jasnejších kontúrach. "Súčasný lodivod Jozef Škrlík má s nami zmluvu do 31.12. 2003 a keďže neprejavil záujem predĺžiť ju, museli sme sa obzerať po náhrade. Môžem potvrdiť, že sme ju našli v osobe Emila Sudimáka, ktorý od nového roku povedie našich starších dorastencov," prezradil Michal Paraska.

Pripomeňme, že starší dorast HFC Humenné je po jesennej časti druhej ligy Východ na vedúcej priečke o bod pred Podbrezovou a jeho cieľ do odvetnej časti je jasný. "Chceme postúpiť do najvyššej súťaže! Túto métu sme pri rokovaniach predostreli aj Emilovi Sudimákovi a sľubujeme si od neho, že ju aj splní. Chceme, aby nadviazal na prácu svojho predchodcu a takisto vychoval čo najviac talentovaných futbalistov pre seniorský tím," dodal šéf humenského futbalu.

Zaujímavé je, že Emil Sudimák už pred časom dostal príležitosť viesť mužstvo druholigového staršieho dorastu. V lete však dal Michalovciam košom. Teraz sa rozhodol pre jedného z ich úhlavných konkurentov, nuž bude zaujímavé očakávať, ako dopadne v jarnej časti jeho trénersky súboj s dlhoročným kamarátom a spoluhráčom zo Slavoja Trebišov Vladimírom Rusnákom, ktorý vedie mládežníkov Zemplína Michalovce.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.