Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Elitný kanadský obranca Chris Pronger predĺžil o rok spoluprácu s Blues

TASR|30. júl 2004 o 12:22

New York 30. júla (TASR) - Kanadský hokejový reprezentant Chris Pronger sa v piatok rozlúčil so štatútom neobmedzeného voľného hráča, keď sa po mesačnom ...

New York 30. júla (TASR) - Kanadský hokejový reprezentant Chris Pronger sa v piatok rozlúčil so štatútom neobmedzeného voľného hráča, keď sa po mesačnom vyčkávaní dohodol na podmienkach zmluvy a predĺžil o ďalší rok spoluprácu s klubom zámorskej NHL St. Louis Blues. Elitný obranca bluesmanov by si mal podľa znenia novej zmluvy v nasledujúcom ročníku zveľadiť bankové konto o finančnú čiastku vo výške 9,5 milióna dolárov.

"Bol to dosť zábavný proces rozprávať sa s ostatnými a sledovať, čo sa bude diať. Išlo o dobrú skúsenosť," zľahčoval situáciu dvadsaťdeväťročný skúsený hokejista, kým jeho agent Pat Morris sa vyjadril zdržanlivejšie. "Základom je, že Chris sa po roku môže stať opäť voľným hráčom bez obmedzenia a rokovať s inými klubmi. Prípadne je tu šanca, že sa dohodne so St. Louis na dlhšej zmluve. Tá možnosť tiež stále existuje," uviedol Morris.

Pronger v minulej sezóne vyrovnal svoje osobné maximum v počte strelených gólov (14), hoci predminulú sezónu takmer celú premaródil s poškodeným zápästím a kolenom. Za jedenásť sezón v NHL len raz zmenil pôsobisko, keď ho z Hartfordu v roku 1996 vymenili do St. Louis za Brendana Shanahana. Celkovo absolvoval v najslávnejšej hokejovej súťaži sveta 722 zápasov v základnej časti a 85 v play off.

Bluesmani v posledných mesiacoch niekoľkokrát odmietli Prongerovu výzvu k uzavretiu dlhodobej zmluvy, i za cenu nižšieho platu. "Možno by sa aj našli dôvody podpísať dlhšiu zmluvu, ale nevieme, čo bude, čo prinesie nová kolektívna zmluva. Urobili sme preto jeden krok a uvidíme, čo príde," vysvetľoval generálny manažér St. Louis Larry Pleau.

Súvisiace články