Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Elitnú métu naháňa na druhý pokus

Sportnet|Publikované 5. sep 2008 o 22:00

To, čo sa mu nepodarilo doma, rád by dokázal v Čechách. Patrik Zajac už počas pôsobenia v MFK Košice túžil po tom, aby si raz zahral najvyššiu súťaž.

Zodpovední ale usúdili, že musí počkať a dozrievať v rezerve. Keďže strácal motiváciu a hľadal iné možnosti, povedal si, že sa vráti za rieku Moravu (odtiaľ na východ prišiel po angažmáne v Liberci). V minulej sezóne pôsobil vo Vlašime a potom vo Vyšehrade v treťoligových futbalových zápoleniach.

ČESKÉ BUDĚJOVICE. Pred týmto ročníkom sa mu zase zablyslo na lepšie časy. To po tom, čo si ho vyhliadli v Českých Budějoviciach.

Čaká na šancu

Zástupcov SK Dynamo upútal práve ako hráč Slavoja Vyšehrad a tak sa s ním dohodli na trojročnej zmluve. No nateraz je skôr stálym hráčom v béčku gambrinusligového tímu. V III. lige zvládol dosiaľ tri zápasy. Raz chýbal (akurát keď Juhočesi nastúpili proti Vyšehradu), lebo bol nominovaný do širšieho kádra prvého tímu a sedel na lavičke. "Táto súťaž, v ktorej nateraz pôsobím, nie je pre mňa nová. Keďže v nej účinkuje viac rezervných celkov, má svoju kvalitu. Niektoré zápasy sa približujú úrovňou k tomu, čo som absolvoval v drese rezervy Košíc," uviedol 22-očný borec, ktorý okupuje post útočníka a sporadicky hrá tiež ofenzívneho záložníka. Patrik zaujal v rozbiehajúcej sa sezóne nielen v prípravnom zápase s béčkom Sparty, keď dal gól, ale hlavne dvoma zásahmi v dueli o body, keď rivalom bol Králův Dvůr. Vtedy bol pri chuti, mohol dosiahnuť i hetrik. "Myslím si, že ak sa mi bude dariť v béčku, azda sa mi ujde šanca dostať sa na trávnik v najvyššej súťaži." Východniar nefňuká a tvrdo maká. Aj pri spomienke na éru v Košiciach sebakriticky pripomenul, že zrejme nebol vtedy na takej úrovni, aby si zahral Corgoň ligu. "No práve preto, že odvtedy uplynul nejaký čas a stal som sa zase o čosi skúsenejším, verím, že to dokážem tentoraz. Záleží len na mne, akú formu si udržím a či naplním očakávania trénerov."

Príde aj brat?

Odchovanec 1. FC Košice je trošku sklamaný, že počiatočné nadšenie trénera áčka, ktorý mu naznačil po prípravnom období, že s ním ráta, ako keby vypršalo. "Predpokladal som s tým, že dostanem príležitosť, ale neudialo sa to. Nič sa však nedeje, musím pracovať na sebe ešte viac a veriť, že i na mňa príde rad." Možno však boj o miestenku bude tvrdší, ako Paťo očakával vzhľadom na silnú konkurenciu v ofenzíve. V tejto súvislosti načim spomenúť i to, že Dynamo sa zaujíma tiež o jeho brata Gabriela, ktorý pôsobí v Lokomotíve Košice. "Je to pravda, zatiaľ do úvahy prichádza jeho pobyt na skúšku v béčku. No ktovie, kedy sa to zrealizuje, záleží na dohode. Privítal by som, keby sme tu boli dvaja, bolo by nám veselšie," zasmial sa P. Zajac na margo úvah o zmene dresu u o dva roky mladšieho súrodenca, ktorý tiež hráva na rovnakých postoch ako on.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.