Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Eliáš: Hudler mal ísť do Soči miesto mňa alebo Jágra? Asi nie

Patrik Eliáš (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 17. jan 2014 o 08:55

Dvojica opôr českej reprezentácie Patrik Eliáš a Marek Židlický komentovala situáciu okolo Jiřího Hudlera a obrancu Jana Hejdu.

DENVER. Nominácia českého tímu pre olympijské hry v Soči vyvolala viacero polemík. Najviac sa diskutuje o tom, že sa do nej nezmestil najproduktívnejší Čech v NHL Jiří Hudler.

Naopak lídrami tímu Aloisa Hadamczika bude trojica veteránov z New Jersey, hviezdni útočníci Jaromír Jágr s Patrikom Eliášom a ofenzívny obranca Marek Židlický.

"Je to ako to je. Tréner vybral tím, ktorý by mal byť pre nás najlepší. To, že v ňom chýba Hudler mi nepríde prekvapujúce, lebo máme vyvážené mužstvo aj bez neho. V prípade Jana Hejdu nie som tiež prekvapený, len som nečakal ako to bude riešiť," hovoril Židlický.

Nenominovanie spomínanej dvojice ešte ostrejšie komentoval skúsený Eliáš, ktorý je uznávaným lídrom v NHL.

"Myslím si, že Hejda sklamal už na svetovom šampionáte vo Švédsku, kde nepodával výkony, na ktorých by sme mohli v Soči stavať. Plus spôsob ako svoju nenomináciu riešil v médiách je pre reprezentanta absolútne neprijateľný. Ešte som nevidel kanadského či amerického hráča, že by kritizoval reprezentačného trénera alebo vedenie tímu kvôli nedostatkom v systéme. A špeciálne hráč, ktorý v reprezentácii v posledných rokoch toho veľa nedokázal."

Podľa Eliáša je oprávnené aj opomenutie Hudlera, ktorý mu do zostavy nepasuje. "Keď sa pozriete na typ akým je Hudler, myslím si, že by ho bolo do olympijskej reprezentácie ťažké zaradiť. Je technicky veľmi dobre vybavený, ale fyzicky toho veľa nezahrá. Mám na mysli hru do tela. Je to hokejista do prvého, či druhého útoku a tam máme plno. To by nemal ísť na olympiádu Jágr, Červenka alebo ja, len aby mohol ísť on? To asi nie. Do tretieho a štvrtého útoku sa nehodí, lebo nevie hrať telom, tak ako my potrebujeme. To neznamená, že je zlý hráč. Nezostalo pre neho voľné miesto."

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.