Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Edymax sa tešil z druhej výhry

Sportnet|Publikované 28. sep 2008 o 22:00

V extraligovej súťaži hádzanárov MHC Edymax Bardejov má po šiestich kolách na svojom konte dve výhry. V sobotu pred výbornou diváckou kulisou nedal

šancu Považskej Bystrici. Nad mužstvom z prvej štvorky v tabuľke vyhral 39:31.

BARDEJOV. Priebeh celého stretnutia ukázal, že rozhodovalo sa v obranných činnostiach a v tvorivom prístupe hráčov na spojkách.

Je to veľký výsledok

Za domácou obranou bol v bráne mužom na svojom mieste talentovaný 20-ročný Maroš Popčák. "Veľký podiel na našom výkone majú chlapci v obrane. Stáva sa, že súper dokáže ukrojiť z náskoku, ale som rád, že sme takýto úsek hry zvládli a dobre zareagovali. Výsledok, ktorý sme dnes uhrali, je veľký krok, aby sme išli ďalej. Hráči sa stále viac spoznávajú a zo zápasu na zápas to vyzerá lepšie a dúfam, že sa to nepokazí. Súperi nás budú brať vážnejšie." Podstatne skúsenejší a medzinárodne ostrieľaný 37-ročný Maroš Čorej na poste pivota rozobral obranu hostí. "Medzi tými obrancami treba makať. Sú stále pri mne dvaja. Potom pre ostatných sa vytvára priestor, ktorý musia využívať, čo sa aj stalo. Naše spojky vnikali a zakončovali. Nemáme takých hráčov, ktorí by to dvíhali z 12 m a dávali do vinkľov. Treba využívať každú dieru, aby naskočili a dávali góly."

Spokojnosť i sklamanie

Tréner Bardejova Slavomír Krok si po stretnutí vydýchol a s druhým víťazstvom v extralige bol nadmieru spokojný. "Veril som, že uhráme dobrý výsledok a v kútiku duše som tipoval o dva góly. Predchádzajúci zápas z videa sme si detailne rozobrali a taktické pokyny hráči rešpektovali. Od brankára Popčáka, cez kvalitnú obranu a útok sme dali takmer 40 gólov. Ďuriša, Tůmu a Maťaša na spojkách sme eliminovali, veľa gólov nám nedali. My sme boli v útoku dobrí na všetkých postoch. Musím pochváliť Petra Židišina, ktorý sa nebál, hral s nasadením, urobil sedmičky a dával góly."

Skúsený kauč Považskej Bystrice František Šulc v druhej časti zápasu už pôsobil rezignovane a po zápase netajil sklamanie. "Obrana i brankári zlyhali. Domáci nás prevalcovali. Ja som videl ich zápas s Prešovom, keď podali snaživý výkon. Pripravovali sme sa, ale naši hráči po doterajších výsledkoch a ôsmich bodoch si mysleli, že výhra príde sama."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.