Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Edymax Bardejov sa výrazne posilnil

Sportnet|Publikované 5. sep 2008 o 22:00

V sobotu je na programe 1. kolo extraligovej súťaže mužov v hádzanej. Nováčik MHC Edymax Bardejov začal s prípravou už v polovici júla kondičným

sústredením doma a v hernej časti zohral dvanásť prípravných zápasov.

BARDEJOV. Káder mužstva sa stále dopĺňa najmä hráčmi z východoslovenských extraligových klubov i tými, čo hrali ligu v Maďarsku. Kto definitívne nastúpi v sobotu proti Prešovu, ešte nie je celkom jasné.

Riešia post brankára

Tréner a riaditeľ klubu v jednej osobe Slavomír Krok je spokojný tak spolovice: "Podarilo sa vybaviť hráčov z Košíc, ktorí u nás budú na hosťovaní - Jozef Bokol, Lukáš Styrančák, Matúš Hičo. Boli s nami na turnaji v Maďarsku a presvedčili, že keď sa zohráme, pomôžu. "Z jednotlivých postov azda najväčším problémom pre trénera je post brankára." Kamil Fabián striedal dobré i slabšie momenty, ale tých slabších bolo viac. Veľa inkasoval najmä po strelách z krídiel. Bolo by dobre, keby sa nám podarilo získať Maroša Popčáka z Prešova, o čom rokujeme. Naša hra bude založená na tvrdej, agresívnej obrane. Pilierom bude osvedčený Kravčák so skúseným Čorejom. Škoda, že Židišin má kolísavú výkonnosť. Ale keď sa podarí vybaviť ďalšieho hráča z Košíc Petra Nubera, bol by to ďalší pilier. Na krídla sme získali dobrého ľaváka Styrančáka a na druhej strane Miženka. Sú to rýchlonohí hráči, ktorí by dokázali z brejkov zakončovať. Verím, že aj na spojkách to bude lepšie. K Dominikovi Krokovi, reprezentantovi do 17 rokov, pribudol Bokol a Hičo. Je tu dobrá konkurencia a budú hrať tí najlepší," predostrel kostru mužstva i otázniky S. Krok. Chýba mu strelec takého formátu, akým v minulej sezóne bol hosťujúci Mazúr, ale vylepšil post pivota. "Nemáme takého hráča, ktorý by v rozhodujúcich momentoch zobral na seba zodpovednosť najmä dobrou strelou. Židišin má postavu, ale nevie sa presadiť. Na pivote by nemal byť problém. Čorej je veľmi skúsený a mal by byť prínosom nielen na palubovke, ale aj v kabíne."

Čo vyriešia dodnes

Slavomír Krok vie, že do sobotňajšieho hvizdu zostáva len pár hodín, no snažili sa urobiť všetko, aby v súťaži obstáli: "Je to možno neskoro, ale keďže chlapci sú trénovaní a hrali extraligu, bude sa treba akurát dobre zohrať. Je to možno naša špecialita, že tvoríme mužstvo za pochodu. Som presvedčený, že od zápasu s Prešovom budeme podávať stále lepšie výkony. V príprave sme odohrali najviac stretnutí, čo si pamätám. V sobotňajšom derby chceme podať zodpovedný výkon, ale zaujíma nás druhé stretnutie v Bratislave, kde nenastúpime s malou dušičkou a chceli by sme bodovať."

Káder na sezónu

Kamil Fabián, Marián Hnatko - Róbert Kollár, Peter Židišin, Martin Lazúr, Dominik Krok, Martin Miženko, Peter Ščepák, Róbert Žemlička, Emil Jenčík, Maroš Čorej, Marcel Cibere, Róbert Kravčák, Martin Koropšák, Lukáš Styračnák, Jozef Bokol, Matúš Hičo. Stretnutie Bardejov - Prešov v mestskej športovej hale Mier sa začína dnes o 18. hodine.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.