Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Edmonton potrebuje na prežitie 10 miliónov dolárov

TASR|1. jún 2001 o 13:10

Edmonton 1. júna (TASR) - Vedenie klubu zámorskej NHL Edmontonu Oilers požiadalo 38 majiteľov klubu o vyplatenie hotovosti 10 miliónov dolárov, ktoré by udržali "nad vodou" vo finančných ťažkostiach zmietajúci sa klub aj po apríli 2002.

Šéf Oilers a prezident spoločnosti Edmonton Investors Group Cal Nichols je podľa vlastných slov optimistický, zároveň však pripustil, že táto investícia je len "časťou práce", ktorú treba v klube spraviť. "Vždy veríme, že to, čo robíme, má správne pohnútky," povedal Nichols a dodal: "Chceli sme tu klub udržať a urobíme všetko pre to, aby tu aj ostal."

Podľa Nicholsa žiadosť klubu o hotovosť neovplyvní operácie v klube, alebo rozpočet hráčov, ktorý v tomto roku vzrástol o 2 milióny dolárov - na celkových 31 miliónov.

Investorskú skupinu vlastniacu Oilers založili v roku 1998 po tom, čo bývalý majiteľ Edmontonu Oilers Peter Poclington klub predal pre finančné problémy. Skupina je zložená zo spoločností s rôznorodým zameraním, vrátane amerických, pričom päť najsilnejších investorov prinieslo do klubu po 5 miliónov dolárov, ostatní partneri financovali tím čiastkami, ktorých minimum predstavovalo 1 milión. Oilers sa však zadlžili bankám, ktorým v súčasnosti dlhujú celkovo 40 miliónov. "Ak neurobíme to, čo treba, ostaneme bez akýchkoľvek prostriedkov už v marci, alebo apríli budúceho roku," uzavrel Nichols.

dw sr

Súvisiace články