Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

E. Kohút: Verím, že postúpime do Final Four Svetovej ligy

Blokár Emanuel Kohút. V reprezentácii patrí medzi kľúčové postavy. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 12. jún 2014 o 22:00

Priaznivcov volejbalu čaká v Košiciach počas najbližších troch dní skutočná lahôdka.

Naša reprezentácia je po prvý raz v histórii súčasťou Svetovej ligy. V G- skupine majú Slováci za sebou tri vystúpenia v Portoriku. Tam najskôr zdolali Španielsko 3:1, potom tesne podľahli Portoriku 2:3 a nakoniec nestačili na lídra skupiny Čínu. S tými istými súpermi sa náš tím stretne oddnes do nedele v Steel Aréne. Dnes o 17.30 h narazia Slováci na Portoriko, zajtra o 15. hodine sa stretnú s Čínou a v nedeľu o 15.00 ich čaká Španielsko.

KOŠICE. Zverenci Flavia Gulinelliho si od dneška v Steel Aréne zmerajú sily postupne s Portorikom, Čínou a Španielskom a budú bojovať o postup z G-skupiny do Final Four Svetovej ligy.

Historická premiéra slovenských volejbalistov v Svetovej lige na domácej palubovke by mala byť tou najlepšou pozvánkou pre športového fanúšika.

V Košiciach po troch rokoch

„Chalani sa museli spamätať z dlhej cesty. Pri tréningoch sme si zvykali na Steel Arénu. Už sme v nej hrali Final Four Európskej ligy, ale od roku 2011 sa kádre poriadne zmenil. V tíme z tých čias ostali akurát Juraj Zaťko, Milan Bencz a ja,“ hovorí skúsený blokár Emanuel Kohút, ktorý patrí medzi lídrov nášho celku.

Súperov poznajú

Najlepší slovenský volejbalista roku 2013 sa teší na vystúpenia v Steel Aréne, na ktorú mu ostali pekné spomienky.

„Povrch je tvrdší ako pred rokmi, ale na to sa dá zvyknúť. Po prvom turnaji v Portoriku, na ktorom som nebol, si chlapci okrem únavy doniesli aj dobrú náladu. Verím, že postúpime do Final Four Svetovej ligy,“ želá si Kohút, ktorý vie, že mužstvo sa potrebuje odraziť od dnešného duelu s Portorikom.

„Stále sa pozerám na najbližší zápas. V kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy sme sa stále sústredili na to, čo je pred nami a neuvažovali nad iným, to sa nám vyplatilo. taký istý postup by mal byť aj teraz. Súperov poznáme, teda aj oni nás. Vyžiadal som si videá z Portorika, nech si pozriem ich obranu.“

Súboj s Čínou výzvou

Tridsaťjedenročný volejbalista, ktorý posledných šesť rokov pôsobil v Taliansku, je zvedavý najmä na Číňanov.

„Prvým turnajom prešli Číňania bez straty. Som zvedavý, v čom sú takí dobrí. Bude to zaujímavý zápas a pre mňa je každý neporazený súper veľkou výzvou. S týmto súperom sme v Portoriku prehrali, budeme mu chcieť prehru oplatiť,“ netají Emanuel ambície.

„Nerád však robím nejaké prognózy. A nemyslieť na to, že sme na druhom mieste a pred tretím máme dvanásťbodový náskok.“

Spoliehajú sa na diváka

V Steel Aréne by slovenská reprezentácia rada našla žičlivé prostredie.

„V hľadisku nebude chýbať moja mamina či moji kamaráti. Dúfam, že príde veľa ľudí a publikum nám pomôže. Predtým sme sa v Košiciach vedeli spoľahnúť na siedmeho hráča. Spoliehame sa na priazeň fanúšikov a my by sme si im na oplátku radi spravili radosť výkonmi a výsledkami,“ dodal E. Kohút.

Fakty

Program turnaja

Piatok 13.júna

17:30 Slovensko – Portoriko
20:30 Čína – Španielsko

Sobota 14.júna

15:00 Slovensko – Čína
18:00 Španielsko Portoriko

Nedeľa 15.júna

15:00 Slovensko – Španielsko
18:00 Portoriko – Čína

tt

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.