Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Džudista Randl vypadol na EH v Baku už v prvom kole

Milan Randl (v bielom) urputne bojoval, ale na Litovčana Bauzu napokon nestačil. (Autor: TASR)
TASR|27. jún 2015 o 09:49

Slovenský džudista Milan Randl doplatil na nepriaznivý žreb. S Litovčanom Karolisom Bauzom neuspel už vo viacerých predchádzajúcich súbojoch.

BAKU. Slovenský džudista Milan Randl vybojoval na 1. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku v hmotnosti do 90 kg len jediný neúplný zápas s Litovčanom Karolisom Bauzom a vypadol. Vydržal iba tri a pol minúty.

Dvadsaťosemročný Randl nemal priaznivý žreb. Vekom rovnaký Bauza skončil pred dvoma rokmi na ME v Budapešti bronzový. A pre Slováka sa už pomaly stáva nočnou morou.

Litovčan je známy fyzickou vyspelosťou. Už v minulosti z nej vyčaril nad Randlom pravidelné víťazstvá - tento rok vo štvrťfinále na turnaji GP v tureckom Samsune, vlani na ME v Montpellieri alebo na ME 2010 vo Viedni v repasáži.

Bauza porazil Randla aj v roku 2009 v Antalyi.

Aj teraz mal zápas podobný priebeh. Obaja borci začali opatrne. Rozhodca ich už v úvodnej minúte napomínal. Na konci druhej minúty veľa nechýbalo, aby Litovčan súboj ukončil.

Napokon netrvalo dlho a podarilo sa mu to. Presne 1:29 min pred koncom, keď už Randl dosť riskoval a púšťal sa do menej pripravených akcií.

bauza_res.jpg

Litovčan (v modrom) ťažil najmä z kontier. FOTO - TASR.

"V minulosti som ho zdolával, ale v ostatnom čase s ním prehrávam. Dnes mi to nevyšlo," konštatoval pre agentúru SITA Milan Randl.

"Ja som ľavák, on pravák. Vyhovuje mu, ak robí kontrachvaty. Keď som zaútočil, on kontroval. Vyslovene na to čakal. Mal som stanovenú inú taktiku, nedodržal som ju a bola to chyba."

Bleskový nepríjemný koniec zažil v prvom kole aj nováčik na ME Matej Hajas. V hmotnosti do 100 kg vydržal s Poliakom Jakubom Wojcikom presne 68 sekúnd.

Súvisiace články