Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Džudista Pálkovács po prehre s Francúzom Lemairem márne dúfal

TASR|19. aug 2004 o 12:50

Atény 19 augusta (TASR) - Džudista Zoltán Pálkovács nastupoval na tatami haly Ano Liossia s odhodlaním vo svojej hmotnosti do 100 kg postupovať v turnajovom ...

Atény 19 augusta (TASR) - Džudista Zoltán Pálkovács nastupoval na tatami haly Ano Liossia s odhodlaním vo svojej hmotnosti do 100 kg postupovať v turnajovom pavúku čo najďalej, no po úvodnej prehre s Francúzom Ghislainom Lemaireom za 1:22 min na ippon musel len dúfať, že jeho súper ďalšie dva zápasy vyhrá a potiahne ho do opráv. Lemaire však vyhral len jeden a Pálkovács vypadol.

Nádej nováčikovi na OH, len 23-ročnému Pálkovácsovi, zasvietila po tom, čo Lemaire následne zdolal Rusa Dmitrija Maksimova po 2:16 min na ippon po chvate o-soto-gari. Potom držal vo štvrťfinále Lemairemu palce v súboji s Nemcom Michaelom Jurackom, 7. na MS v Osake. Ak by Lemaire vyhral, postúpil by Pálkovács do opráv. Niekoľko sekúnd pred koncom Lemaire ešte viedol, no Nemec ho hodil na juko a Pálkovács sa mohol ísť sprchovať.

Z ďalších duelov zaujalo víťazstvo obhajcu titulu Japonca Kosei Inouea nad Antalom Kovácsom. V úvodnom svojom zápase Inoue zdolal na ippon Mekiča z Bosny a Hercegoviny, ktorý nastúpil len vďaka zelenej karte, no potom mal pred sebou húževnatejšie sústo v podobe Maďara Antala Kovácsa, zlatého z olympijskej Barcelonyď92. Japonec sa natrápil a prelomil odpor súpera len s najnižším ohodnotením na koku.

Súvisiace články