Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Dvorožňák odstúpil, novým trénerom Kežmarku je Tokarčík

Mikuláš Dvorožňák. Hrajúci tréner v Kežmarku sa rozhodol skončiť. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 17. máj 2013 o 22:00

Futbalovému klubu piatej ligy Sever 1. MFK Kežmarok hrozilo, že nedohrá túto sezónu.

Mužstvo nevycestovalo na stretnutie 24. kola do Pakostova. Podľa hráčov je za tým nedodržanie dohodnutých podmienok zo strany vedenia klubu.

KEŽMAROK. Od januára tohto roku nahradil na poste predsedu klubu Dušana Tokarčíka Pavol Fejerčák.

Podľa kapitána Kežmarčanov Ľubomíra Krempaského im nový predseda klubu pred začiatkom jarnej časti súťaže garantoval, že ich finančné požiadavky budú splnené.

Deň po skončení prestupového termínu však prišiel do kabíny s tým, že všetko je inak. Hráči sa týmto jeho konaním cítia oklamaní, čo vyústilo do neodcestovania na majstrovský zápas do Pakostova.

„Určite nejde o to, že by sme my hráči mali prehnané nároky. Vo februári nám boli sľúbené nejaké podmienky, no až po skončení prestupového obdobia nám bolo povedané, že to zrazu neplatí. Predseda klubu nás jednoducho oklamal,“ povedal nám kapitán 1. MFK Kežmarok Ľubomír Krempaský.

Po nevycestovaní na majstrovský duel do Pakostova to až do poslednej chvíle vyzeralo tak, že Kežmarčania nenastúpia ani na nasledujúci súboj proti Nižnému Hrušovu.

„V kabíne tesne pred týmto zápasom som pred hráčmi i predsedom klubu vystúpil za celý hráčsky káder s tým, že keď Fejerčák skončí ako predseda klubu, dohráme sezónu so cťou. Jeho reakcia bola, že končí,“ ozrejmil situáciu kapitán.

Oslovili sme aj súčasného predsedu 1. MFK Kežmarok Pavla Fejerčáka. Ten sa však k danej problematike nechcel príliš vyjadrovať.

„Nebudem sa k tomu vyjadrovať. Môžeme sa o tom baviť po sezóne. Tu v Kežmarku ma už nič neprekvapuje,“ uviedol Fejerčák.

Nevidel význam ďalej zotrvať pri mužstve

Dnes už bývalý hrajúci tréner Kežmarčanov Mikuláš Dvorožňák zhodnotil svoj predčasný odchod takto: „Už na zápas do Hanušoviec vycestovali ôsmi hráči, z toho polovica bola dorastencov. Po tomto stretnutí bola v šatni schôdza hráčov s vedením klubu, kde väčšina z nich nebola ochotná dohrať súťaž. Na základe tohto rozhodnutia väčšiny kabíny som ukončil pôsobenie. Nevidel som význam ďalej zotrvať pri mužstve a pokračovať v práci. Rozhodol som sa na základe toho, že som nemal s kým dohrať súťaž.“

Po jeho odstúpení sa tréningového procesu ujal člen výkonného výboru 1. MFK Kežmarok Dušan Tokarčík.

„Do konca tohto súťažného ročníka budem pôsobiť vo funkcii trénera,“ potvrdil nám Tokarčík.

Po prísľube od doterajšieho predsedu klubu Pavla Fejerčáka o jeho odstúpení z funkcie sa hráči rozhodli, že túto sezónu v Kežmarku dohrajú.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.