Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Dvojzápasová previerke čerstvého prvoligového lídra

Sportnet|Publikované 14. okt 2003 o 00:00

Trebišov - O tom, že sú prvoligoví hokejisti Trebišova vo svojej histórii po prvýkrát na vedúcej priečke, sa už popísalo dosť, no zaujímavé bude

sledovať, ako dlho sa na čele udržia. Dosiahnuť úspech je síce pekné, no zopakovať ho alebo udržiavať azda ešte dôležitejšie. Zemplínčania sa do pozície lídra dostali po domácom víťazstve nad nebezpečným Prešovom (4:2), ale možnosť potvrdiť doterajšie výsledky mali včera i dnes, keď sa predstavili na ľade celkov, ktoré sa v predošlých kolách striedali na prvoligovom tróne. Detva tam bola počas prvých piatich kôl, HK Dubnica nad Váhom síce kvôli ekonomickým problémom síce pred časom pustila žilou, ale stále je to mužstvo, ktoré má nato, aby sa pohybovalo na špici. Včera teda Trebišovčania odohrali predohrávku trinásteho kola na ľade Detvy, ktorá má v piatok povinnosti v Kontinentálnom pohári. "Čakajú nás ťažké stretnutia, práve teraz sa ukáže, či sme sa na čelo dostali náhodou alebo to bolo zaslúžene. Súboje na ľade našich najväčších konkurentov nás preveria aj po stránke fyzickej pripravenosti, ale najdôležitejšie bude nadviazať na výkony z predchádzajúcich zápasov," povedal kormidelník HK VTJ Trebišov Branislav Kohutiar, ktorého sme včera popoludní zastihli cestou na stretnutie v Detve. Naša ďalšia otázka teda smerovala k cieľom v tomto zaujímavom súboji. "Uvidíme, v akom zložení nastúpi náš súper, ale podľa posledných poznatkov vládne maródka v extraligovom Zvolene, preto ani Detva asi nebude najsilnejšie. Naša zostava z posledného súboja s Prešovom je nezmenená, pribudol akurát útočník Gajdoš, takže sila nášho útoku by mala ešte stúpnuť," mienil Branislav Kohutiar. V ostatnom súboji na domácom ľade ho potešila predovšetkým srdnatosť jeho zverencov, ale aj kvalita predvedenej hry. Zaujal ho výkon mladučkého útočníka Tomáša Bulika, ktorý sa predviedol hetrikom, no pochvaľoval si aj počínanie ďalšieho mladíka - brankára Mojmíra Božíka mladšieho. "Ak dokážeme nadviazať na piatkový výkon, budeme nanajvýš spokojní. Ale ťažko očakávať, že sa tak stane v dvoch zápasoch v priebehu dvoch dní. Po pondelňajšom súboji v Detve sa totiž hneď na druhý deň predstavíme v Dubnici. Nebude jednoduché podať kvalitné výkon, ale verím, že to chlapci zvládnu," doplnil.

Už pred sezónou bolo známe, že hlavným príjmom trebišovského HK VTJ bude zisk zo vstupného. Najprv si činovníci zemplínskeho prvoligistu ťažkali na slabší divácky záujem a teda aj finančný prínos, no po stretnutí s Prešovom museli vysloviť uznanie. "Nechceme sa však nato pozerať len rečou čísel, hoci podobný prísun peňazí by sme privítali po každom zápase. Dôležitejšie, že ľudia boli s predvedenou hrou spokojní a že odchádzali s dobrým pocitom. To je hlavný cieľ našej práce. Pochopiteľne teší nás, že sa návšteva vyšvihla na dva a pol tísíc fanúšikov. Bodaj by to pokračovalo čo najdlhšie," uzavrel debatu Branislav Kohutiar.

Súvisiace články