Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Dvojnásobný hetrikár si už azda udobril publikum

Sportnet|Publikované 22. jan 2009 o 23:00

Zaznamenať hetrik - to je unikát. Zopakovať ho v rovnakej sezóne, to je už naozaj obdivuhodné. A zaznamenať po tri góly v dvoch stretnutiach v dvoch

rozličných celkoch v aktuálnom ročníku - to sa naozaj prihodí raz za čas. Takýto husársky kúsok sa podaril slovenskému hokejovému legionárovi Romanovi Tomasovi. Popradský odchovanec a bývalý hráč Košíc si na českú extraligu už dokonale privykol. Vlani rozbehol zápolenia v Mladej Boleslavi, kde sa prezentoval prvým svojím hetrikom počas pôsobenia za riekou Morava. Pred časom ho vytrejdovali do Plzne a tam si "dovolil" to isté.

PLZEŇ. Šikovný krídelník potvrdil, že má nos na góly a ohrozovanie bránky súpera je mu vlastné.

Odpoveď na kritiku

Na prvý pohľad by sa zdalo, že mu výmena pomohla, ale východniar si v západných Čechách prežil svoje. Aj krušnejšie a nie najpríjemnejšie chvíle. Dokonca si vyslúžil aj nevôľu publika. Teraz je na tom už lepšie, oplýva pohodou, sebavedomím. Dokázal, že hráč jeho formátu sa vie presadiť. "Na mesto som si zvykol, hoci som ho ešte nemal čas pochodiť." Dostal byt blízko zimného štadióna, za dve-tri minúty jazdy autom je v šatni. Mimochodom, kluby už nedávajú novým hráčom, ktorých si vytypujú, služobné autá. "Možno iba niektorým hviezdam. Mne však stačí to, ktoré vlastním," poznamenal hráč, ktorý si po príchode musel osvojovať iný hokejový štýl. Plzeň hrá útočne, otvorene, čo mu vyslovene ako ofenzívnemu hokejistovi vyhovuje. "Tradične tento tím predvádza atraktívnu hru."

Korektúra pomohla

Spočiatku nastupoval v prvej lajne s hráčmi zvučného mena - Strakom a Vlasákom. Lenže počas dvoch zápasov sa táto formácia nepresadila a tak tréner sa rozhodol pre zmenu. Stiahol Romana do druhého trojzáprahu. "Nehrali sme síce ani predtým zle, ale výsledky sa nedostavili, a tak musela prísť korektúra." Tomas sa dostal do útoku vedno s Kracíkom a Matějovským a hneď prvé vystúpenie s novými spoluhráčmi mu parádne vyšlo. Dosiahol hetrik v Prahe na Sparte. "Uchytil som sa. Predsa len zápasy so Spartou sú výnimočné, špecifické, každý sa vie vyburcovať proti takému rivalovi." Náš zástupca pomohol k víťazstvu veľkým dielom. Len päťkrát vystrelil na brankára, no tri pokusy sa ujali. Pozoruhodná úspešnosť zakončenia. "Aj tak som si viac užíval prvý trojgólový zápas ešte na predošlom pôsobisku." Podtatranec už nastúpil aj proti Mladoboleslavčanom doma a nedopadlo to dobre. Na to nerád spomína, rovnako sa ho dotkli aj reakcie publika. "Brankár ma poznal, aj mne chytil tri gólovky. To, čo sa mi potom podarilo v stovežatej, však nebolo výsledkom nejakej zlosti na divákov."

Jeho tím ešte istotu priamej účasti v play off nemá zaručenú. "Bude to ešte tvrdá šichta, myslím si, že rozhodnutie padne až na konci základnej časti. Možno až v záverečnom kole," dodal R. Tomas, autor 14 gólov v tejto sezóne, ktorý si pochvaľuje partiu a domnieva sa, že mužstvo má kvalitu na tento medzník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.