Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Dvojnásobný dôvod na sklamanie vychádzal nielen z prehry

Sportnet|Publikované 8. sep 2002 o 22:00

Ružomberok - Premiéra našej dvadsaťjednotky v novom kvalifikačnom cykle na tureckej pôde sa skončila obrovským sklamaním a smolou smolovatou. Dostať

gól v 96. minúte, navyše z pokutového kopu, tomu sa povie odvrátená tvár šťasteny. "Boli sme veľmi sklamaní a nie div, že v očiach sa objavili aj slzy smútku," vrátil sa k piatkovej prehre 1:2 jeden z aktérov Marián Kurty (na snímke uprostred v súboji s tureckými protivníkmi).

Vidina zisku sa rozplynula vtedy, keď s tým pravdepodobne nikto nerátal. To prinieslo obrovskú dávku rozčarovania. Východniar v národnom drese mal ešte jeden dôvod na trpké pocity. Zápas nedohral, pár minút po prestávke ho tréner Mikuláš Komanický stiahol z ihriska. "Debatoval som s lodivodom o svojom výkone. Ja som si ho predstavoval inak, rovnako tak aj tréner. Mrzelo ma, že som asi nesplnil úlohy, ktoré som dostal. Preto som išiel dolu. Cítil som, že nie som vo svojej koži, počítal som so striedaním. Mal som viac zabezpečovať stred poľa, domáci prechádzali cez nás ako nôž maslom. Boli pohybliví a vedeli umne narábať s loptou." Mladučký slovenský reprezentant naznačil, že Turci si zaslúžili vyhrať, hoci sa mu nepáčilo, že nadstavený čas sa natiahol. Najprv rozhodca signalizoval, že pridáva štyri minúty, lenže v tomto úseku sa zranil jeden zo Slovákov, preto pribudli ďalšie dve minúty. "Neviem, prečo to boli až dve minúty? A jedenástka? Asi bola, kontakt medzi naším brankárom a domácim hráčom sa vyskytol." Kulisa na štadióne bola vraj skvelá, 5000 divákov burcovalo svojich. Hostitelia boli vynikajúci v dynamike, behavosťou, prevýšili nás v nasadení a pohybe.

Slovenskej dvadsaťjednotke nepomohlo ani to, že sa ujala po nacvičenom signále vedenia. Mohla z toho skvelého začiatku viac vyťažiť, ale ďalšie šance sa neujali. Naopak, súper vyrovnal po prekrásnej strele do šibenice. "Taký pokus autor gólu už tak skoro zrejme nezopakuje, vyšlo mu to naozaj parádne." Priebeh prvého a druhého polčasu sa príliš nelíšil, rival mal viac z hry, ale nebezpečný bol iba po šestnástku. "Nebyť tých dvoch smoliarskych momentov, Turci nás príliš ani nezaskočili. Škoda, že tesne pred koncom prvého polčasu a potom ešte za stavu 1:1 sme spálili dve tutovky. Takto sme si zbabrali vstup do kvalifikácie a mne na premiéru v kvalifikácii zostanú veľmi nepríjemné spomienky," dokončil svoj pohľad na dianie Marián Kurty.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.