Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Dvojnásobná oslava futbalistov Rudnian

Konečne víťazstvo. Po nevydarených zápasoch sa konečne Rudňanci dočkali troch bodov. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 28. okt 2012 o 23:00

Po dlhšom čase piatoligové Rudňany doma zabodovali naplno. Radosť z troch bodov bola zdupľovaná.RUDŇANY. V ostatnom domácom vystúpení Rudňanci inkasovali zahanbujúcich päť gólov od Krompašanov. Všetko si to chceli napraviť v súboji s Popročom.

Už po prvom polčase bolo jasné, že domácim sa rehabilitácia za predošlý domáci majstrák vydarí. Po prvej časti hry viedli presvedčivo 3:1.

Po zmene strán hostia ešte chceli urobiť niečo s výsledkom, hrali útočne, ale kontaktný gól neprichádzal. Ešte viac ich zrazil na kolená štvrtý inkasovaný gól po zbytočnej hrúbke inak výborne chytajúceho gólmana Poproča.

„Máme mladé mužstvo a tá futbalová nezrelosť sa ukazuje. Domácim aj trochu dopomohol rozhodca, keď prvým dvom gólom predchádzali fauly, ktoré mali byť pískané v náš prospech. V druhom polčase sme ešte chceli urobiť niečo s výsledkom, ale len znova zopakujem, mladému mužstvu chýba skúsenosť,“ povedal po stretnutí kapitán Poproča Rastislav Jaklovský.

Tri body pre Uricha

Už dlho nebolo v baníckej obci tak veselo po stretnutí. Víťazstvo 4:1 potešilo všetkých. Každý jeden bod je pri momentálnom tabuľkovom postavení piatoligových Rudňancov dôležitý.

„Po tých nešťastných zápasoch už konečne spokojnosť. Ťažko povedať, či aj s hrou, lebo na takomto teréne sa viac bojovalo ako hralo. Dnešné víťazstvo venujeme vedúcemu mužstva Petrovi Urichovi, ktorý slávi šesťdesiatku. Po zápase si trochu posedíme, pooslavujeme, ale už musíme myslieť na ďalší majstrák. Treba nám body ako soľ, aby do jarnej časti sme štartovali z lepšej tabuľkovej pozície,“ spokojne skonštatoval tréner – predseda klubu OŠK Rudňany Rastislav Neuvirth.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.