Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Dvojica východniarov v boji o majstrovský titul

Sportnet|Publikované 13. sep 2002 o 22:00

Lučenec - Posledným podujatím vyvrcholí autokrosový šampionát zóny strednej Európy vo Fiľakovských Kľačanoch neďaleko Lučenca. O majstrovských

tituloch sa bude rozhodovať práve na tejto trati, a v hre sú aj slovenskí pretekári. V kráľovskej kubatúre - divízii D3 do 4000 cm3 je na prvom mieste priebežného poradia Tony Lacko, ktorý si počas pretekov v Žitavnoch zlomil dva prsty ľavej ruky. Ako však povedal urobí všetko preto, aby štartoval a osembodový náskok pred druhým v poradí, úradujim majstrom Európy Joroslavm Hoškom udržal. V divízii 3 do 1600 cm3 budú o prvú pr¨iečku bojovař hneď dvaja východniari - Miloš Kalinič zo Slovenského Nového Mesta na Honde a Igor Vlasatý z Košíc na Seate. Poradie po poslednom podujatí, ktoré sa uskutočnilo v Dobřanoch zamiešalo poradím na prvých troch miestach, keď na prvom zosatal Miloš Kalinič, druhý je Pavel Nemeček a tretí v poradí je Igor Vlasatý. Bodové rozdiely medzi spomínanou trojicou sú minimálne, keď tretí Vlasatý stráca na prvého len štyri body. "V Dobřanoch som skončil piaty, no v domácom prostredí si trúfam na víťazstvo. Len to mi může zabezpečiť zisk majstrovského titulu," hovorí I. Vlasatý. Momentálne bodové hodnoty naznačujú, že Vlastý může získa titul po ročnej prestávke ak zvíťazí, alebo sa umiestni pred Kaliničom. Pri rovnosti bodov Vlasatého a Nemečka zaváži v prospech pretekára Motosportu Vlasatý viac víťazstiev v seriáli, čo bude rozhodvať o titule. Tieto predpovede sa nemusia naplniť v prípade, že na lučeneckej trati v tejto divízii vyhrá Miloš Kalinič. Súboje spomínanej trojice sľubujú dramatický priebeh od kavlifikačných jázd až po finále. Aj v kategórii juniorov má východné Slovesnko svoje želiezko v ohni v podobe Michalovčana Pavla Adama, ktorý je v priebežnom poradí na druhom mieste s trojbodovou stratou na vedúceho Maďara Makovicza.

Program podujatia: dnes je od 14.30 do 15.30 naplánovaný volný tréning, od 16:00 do 17:00 a od 17:00 do 18:00 hod. merané tréningy. Zajtra sa prvá séria kvalifikacných jázd zacína o 8:30, druhá o 11:00 a tretia o 13:30 hod. Finálové jazdy sú na programe o 16:00 hod.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.