Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Dvojica mladých rožňavských džudistiek sa pýši titulmi majsteriek Slovenska

Sportnet|Publikované 25. okt 2002 o 22:00

Rožňava - Z Majstrovstiev Slovenska v džude si úspešne počínali mladé pretekárky rožňavského Judo clubu pri TJ Elán. V kategórii mladších žiačok si z

Pezinka priviezla Timea Imrichová titul a medzi staršími žiačkami ju napodobnila Blanka Plačková.

Po minuloročnom bronze sa na výkone T. Imrichovej prejavil kvalitný tréningový proces. "Timea sa výrazne zlepšila technicky a svojou osobnou technikou si držala súperky pod kontrolou. Titul majsterky Slovenska pre rok 2002 je právom patrí," zhodnotil počínanie zverenkyne trénerky Ivany Kmeťovej predseda Judo clubu Marek Kmeť.

Po vlaňajšom trpkom striebre mala B. Plačková v kategórii starších žiačok na pezinskom tatami jediný cieľ. Zlatú medailu a titul republikovej šampiónky. "Po veľmi krátkych zápasoch, keď si súperky nedokázali na Blankine kimono ani poriadne siahnuť, ukázala divákom i reprezentačnej trénerke Dáši Melichárkovej svoj potenciál. Po skončení súťaže sa začalo intenzívne jednanie medzi reprezentačnou trénerkou a trénerkou rožňavských žiačok Ivanou Kmeťovou o jej ďalšom postupe v tréningovom procese," povedal M. Kmeť. Ako dodal, rožňavské dievčatá splnili ciele, s ktorými do Pezinka odchádzali a 100-percentnou úspešnosťou potvrdili postavenie ženskej zložky klubu na celoslovenskej úrovni.

Ani rožňavskí chlapci z Judo Clubu pri TJ Elán sa nenudili. V domácom prostredí si zmerali sily s rovesníkmi na Majstrovstvách východoslovenského regiónu. Tituly si vybojovali dvaja nádejní džudisti z Rožňavy. V kategórii mladších žiakov do 30 kg nenašiel premožiteľa Tomáš Lorencovič a medzi staršími žiakmi do 53 kg zvíťazil Tamás Polgáry. Mladší žiak do 48 kg Viktor Strigáč skončil tretí a starší do 58 kg Ján Ölschléger obsadil 5. priečku. "Súťaž za účasti pretekárov z Bardejova, Michaloviec, Košíc, Prešova, Spišskej Novej Vsi, Popradu a Rožňavy prebehla bez problémov. S výsledkami rožňavských džudistov som spokojný, hoci Viktor a Jano, napriek technickej prevahe, výhodu domáceho prostredia nevyužili. Domáca žinenka na nich pôsobila skôr stresujúco a nedokázali eliminovať psychickú záťaž s očakávaním titulov. Víťazstvá v dvoch kategóriách ma potešila. Bola to zároveň i skúška pred blížiacimi sa republikovým šampionátom. Pre Tomáša to bola zároveň i rozlúčka s rožňavskou žinenkou. V našich farbách nastúpi aj na majstrovstvách Slovenska v Rimavskej Sobote a potom sa technicky dorieši prestup tohto talentovaného džudistu do klubu vo Zvolene," uviedol Marek Kmeť, predseda klubu a zároveň i riaditeľ rožňavskej súťaže.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.