Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Dvojgólová kvalifikačná bodka

Sportnet|13. okt 2003 o 00:00

Slovenskí futbaloví reprezentanti zdolali Lichtenštajnsko vo Vaduze 2:0 a skončili tretí

VADUZ - Slovenskí futbalisti získali v kvalifikácii ME 2004 povinné tri body v Lichtenštajnsku po výhre 2:0 (1:0) gólmi Róberta Vitteka a skončili v tabuľke 7. skupiny na 3. mieste. V Lichtenštajnsku vyhralo 2:0 aj Anglicko, Turecko zvíťazilo 3:0 a Macedónsko hralo nerozhodne 1:1. Skupinu vyhralo s náskokom bodu Anglicko pred Tureckom. Anglicko postupuje priamo na ME, Turecko ide do baráže. Slovensko skončilo tretie so stratou 9 bodov na Turecko a s náskokom 4 body pred Macedónskom.

Slovenská reprezentácia vyhrala na pôde outsidera našej skupiny. V stretnutí s Lichtenštajnskom sme zaznamenali štvrté víťazstvo v dvoch kvalifikačných cykloch, po ktorom máme plný počet bodov a skóre 12:0. Lichtenštajnsko ešte nedalo Slovensku gól.

Tréner Ladislav Jurkemik vystriedal v kvalifikácii 33 hráčov a ako posledný dostal práve vo Vaduze príležitosť stopér Celticu Glasgow Stanislav Varga, ktorý bol dva roky mimo reprezentácie. Prezentoval sa výborným výkonom.

Pred posledným duelom nemal Jurkemik k dispozícii Hlinku (Bregenz), Karhana (Wolfsburg) a Greška (Blackburn), ktorí nemajú záujem reprezentovať s Jurkemikom. Zranil sa kapitán Demo (Mönchengladbach), potom aj Petráš (Sparta), z užšieho kádra Hanek (Dinamo Moskva) a v Lichtenštajnsku nový kapitán Vladimír Labant (Sparta), ktorého s páskou na trávniku vymenil brankár Miroslav Konig (Elazigspor).

Slovenskí futbalisti sa ujali vedenia v 40. min. po góle Vitteka, ktorému prihrával Janočko, keď predtým urobil chybu obranca Hasler. Druhý gól pridal Vittek v 56. min., keď zobral loptu obrancovi Michaelovi Strocklasovi a popod brankára stanovil skóre stretnutia.

JÁN MIKULA, Vaduz - Bratislava

Súvisiace články