Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Dvojciferná humenská nádielka prvoligistovi

Sportnet|Publikované 30. dec 2004 o 00:00

Humenné - Sútažnú prestávku v II. lige skupine Východ využili hokejisti HKM Humenné na konfrontáciu so súpermi z I. ligy a extraligy. V utorok

privítali na svojom lade Trebišov, v stredu HC Košice.

Takmer šest stovák divákov sa v utornajšom meraní síl po záverecnej siréne urcite nestacilo cudovat, pretože Humencania porazili aktuálne šieste prvoligové mužstvo dvojciferným pomerom 10:1! Rozcarovaný bol z konecného rezultátu aj Igor Šalata, ktorý pred niekolkými rokmi práve na humenskom lade pôsobil. "Prostredie v Humennom mi nie je cudzie, aj ked zloženie mužstva je samozrejme iné. My momentálne prechádzame tréningovým cyklom, na zápas sme nastúpili znacne oslabení, ked v kádri bolo pät hrácov základnej zostavy. Co sa týka mojich pocitov, v spojení s Humenným sú iba príjemné, pretože stažovat sa nemám dôvod," konštatoval Igor Šalata, ktorý bol v 16. minúte na zaciatku akcie, po ktorej Trebišovcania vyrovnali. Ani on sám však vtedy urcite netušil, že to bol posledný úspech zo strany hostí, a práve naopak, že náhradníci Fedora - brankári Zajdel a Kacin inkasujú spolu devätkrát. "Výsledok je obrazom našej zostavy, ktorá nastúpila, je zahanbujúci. Nechcem mladých chlapcov, ktorí mali možnost sa ukázat, že do zostavy patria, urazit, ale bolo vidiet, že na to jednoducho nemajú. Dvadsatrocný hokejista musí byt korculiarsky nadupaný, musí celok tahat, no stále to ostatáva na nás starých "somároch". Všetci sme dostali dobrú lekciu, že zo slávy otcov sa hrat nedá. Potvrdil sa fakt, že ako farma Košíc sme odkázaní na pomoc extraligistu," dodal sklamaný I. Šalata. A ako hodnotí súcasné vystupovanie HKM Humenné v II. lige? "Humencania to budú mat tažké, pretože I. liga je na podstatne vyššej úrovni. Aj ked je Banská Bystrica posledná, má kvalitný útok, a co som dnes mohol postrehnút, Humencania musia vystužit najmä obranu. Chlapcom prajem, aby ciel splnili, nakoniec z Trebišova je tu bližšie ako na stredné Slovensko a možno aj moje kroky ma do Humenného ešte zavedú...," dodal I. Šalata.

HKM Humenné - HK VTJ Trebišov 10:1 (1:1, 6:0, 3:0). Góly: Imriš 2, Stripai, P. Jurík, P. Mižák, Andrejko, Kukucka, Karabín, M. Jurík, Janák - Milovcík. Rozhodovali: Sabol a Kundrácik. HKM: Milý (40. Hudák) - Tirpák, Mydla, Bohác, Fabula, Bobák, Kanóc - Stripai, P. Mižák, M. Jurík, Petrovic, Imriš, Andrejko, Kukucka, Fábry, Karabín, P. Jurík, Janák, Schwarzbacher. HK VTJ: Fedor (20. Zajdel, 40. Kacin) - Sejka, Ulicný, Bajzat, M. Kroták - Dancsak, Fridrich, Soták, Milovcík, Korytko, Šalata, Živcák, Janoško, Franc, Štefanovic.

Súvisiace články