Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Dve vysoké víťazstvá prešovských tímov

Sportnet|Publikované 19. mar 2013 o 23:00

V Košiciach sa hrali zápasy obidvoch hokejbalových súťaží. Prešovské tímy v nich účinkujúce boli v dvoch zápasoch úspešné.

V Košiciach sa hrali zápasy obidvoch hokejbalových súťaží (15. kolo). Prešovské tímy v nich účinkujúce boli v dvoch zápasoch úspešné, v jednom prípade ťahali za kratší koniec.

PREŠOV. HBC 3b Luky sport Prešov si v prvej lige meral sily s obhajcom minuloročného prvenstva z Michaloviec. Zemplínčania sa s blížiacim záverom základnej časti posilňujú, a to dosť výrazne.

Získali štyroch nových hráčov, z ktorých dve mená sú známe z prvoligových hokejových súpisiek. Ide o toho Igora Hálasa z Bardejova a Romana Kohutiara zo Spišskej Novej Vsi.

A preto za takýchto okolností málokto predpokladal, že sa zápas stane jednoznačnou záležitosťou Šarišanov. Michalovce totiž prekvapujúco už po prvom góle zložili zbrane.

Nečudo, že v ich sieti rýchlo pribúdali ďalšie loptičky. Spolu ich bol tucet, z toho polovica z hokejky tradičného strelca Vladimíra Šimona.

HBC 3b Luky sport Prešov - HBC Michalovce 12:2 (4:0, 4:1, 4:1), zostava a góly HBC 3b: Sabol - Sála 1, Ďuran, Bajzát 2, Šimon 6 - Hric, Pankuch 1, B. Uličný, Zavacký 1, Ličák 1.

Hráči HbC Tornádo Prešov dobre rozbehli prvoligové stretnutie s United Košice. Viedli 2:0, no o náskok prišli a ešte do konca prvej tretiny inkasovali aj tretí gól. A to ich akoby psychicky zlomilo.

V druhej časti sa na ihrisku znova iba akoby hľadali a na jej konci prehrávali už 3:6. Tretiu síce vyhrali, no na konci zápasu dvíhali hokejky nad hlavy Košičania. V radoch Prešovčanov dokázali skórovať iba dvaja hráči – Onderko a Figel.

HbC Tornádo Prešov - HbC Elza United Košice 5:7 (2:3, 1:3, 2:1), zostava a góly Tornáda: Suchovič - Baňas, Hrušovský, Prudič, Onderko 3 - Remper, Gmuca, Figel 2, Lukáč - Žulkovský, Gulik.

V druhej lige bol na programe zápas medzi Fany Sport Prešov a Čaňou. Najtesnejšie vedenie po prvej tretine nenasvedčovalo tomu, že v ďalšom priebehu budú góly pribúdať ako na bežiacom páse.

V druhej časti šesť, v tretej štyri. Keď už sa zdalo, že to bude víťazstvo na nulu, dal súper čestný úspech na 11:1. Hetrikmi sa predviedli J. Baláž a Hrušovský, za zmienku stojí aj sedem bodov Viazanka (1+6).

Hbc Fany Sport Prešov - Hbc Čaňa 11:1 (1:0, 6:0, 4:1), zostava a góly Fany Sport: Sabol - Hardoň 1, M. Baláž 1, E. Fabuľa, Hrušovský 3 - J. Baláž 3, Kočík, Viazanko 1, Sivák 1, M. Fabuľa 1.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.