Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Dve víťazstvá trénera Demečka

Do poslednej minúty. Spišiačky vydreli víťazstvo v samotnom závere. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 17. nov 2014 o 23:00

Tréner Spišiačok v posledných piatich minútach zariskoval a vyplatilo sa.SP. NOVÁ VES. V basketbalovej extralige žien hostili Spišiačky súperky zo Šamorína. Celý zápas bolo skóre ako na hojdačke. Rozhodovalo sa až v poslednej päťminútovke.

Už to potrebovali

V Stredoeurópskej lige Spišiačky nepochodili v Rumunsku, v domácej súťaži už tiež potrebovali body do tabuľky. Šamorínčanky vyhrali prvú štvrtinu, prvý polčas a až v poslednej desaťminútovke sa Spišiačkam konečne podarilo prelomiť húževnatú obranu hostí.

Po výsledku 74:67 zožali za opäť výborný výkon domáce hráčky obrovský aplauz, ale bolo to poriadne vydreté víťazstvo.

„Veľmi sme toto víťazstvo potrebovali, nechceli sme si vôbec pripustiť žiadne komplikácie a som rada, že sa nám to napokon podarilo. Bol to vyrovnaný duel, v závere sme zmenili obranu, efektívnejšie doskakovali a zvládli sme hlavne posledných päť minút,“ ťažko hľadala slová po zápase vyčerpaná a výborne hrajúca Slávka Bučáková z Rüconu Spišská Nová Ves.

Dvojnásobné čakanie

Tréner Rüconu Spišská Nová Ves v sobotu v noci čakal na volebné výsledky, lebo jeho meno figurovalo na kandidátke do mestského zastupiteľstva. V nedeľu večer zase do posledných sekúnd tŕpol o dobrý výsledok so Šamorínom.

Tak ako v sobotu v noci, aj v nedeľu oslavoval dobré výsledky.

„Komunálne voľby boli o niečom inom a som rád, že tak pre mňa dopadli. Ešte náročnejšie to bolo na basketbale.„Po facke, ktorú sme dostali v Rumunsku sme sa dokázali vzchopiť a som rád, že sme tento dôležitý zápas zvládli. Priebeh zápasu bol vyrovnaný, poslednú päťminútovku som zariskoval a nasadil zónovú obranu, čo sa ukázalo ako správny ťah. Urobili sme ďalší krôčik k naplneniu základného cieľa, ktorou je účasť v prvej štvorke. Musíme však ostať pri zemi, bojovať každý zápas,“ zdôraznil tréner a dnes už aj poslanec Spišskej Novej Vsi Dávid Demečko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.