Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Dve víťazstvá Michaloviec

Sportnet|Publikované 13. nov 2006 o 23:00

Michalovce - Po piatich kolách odohraných na palubovkách súperov sa dočkali aj priaznivci basketbalu v Michalovciach. V sobotu hráči 1. BK hostili

Banskú Bystricu. Pred úvodným rozskokom si hráči spolu s divákmi minútou ticha uctili pamiatku kapitána 1. BK Juraja Magoča, ktorý v máji tragicky zahynul. Po sobotňajšom víťazstve sa Michalovce v nedeľu súpera nedočkali, keďže Veľký Krtíš na stretnutie nepricestoval.

1. BK Michalovce - Banská Bystrica 69:57 (29:25)

Domáci nastúpili v základnej zostave s Biganičom, Holdom, Kolenom, Mižákom a Tebeľákom. Skóre po 40 sekundách otvoril Tebeľák. Zemplínčania zvyšovali svoj náskok a po premenených pokusoch Biganiča a Mižáka bol v 9. minúte stav 12:9. Prvá štvrtina sa niesla v znamení individuálnych chýb a neúspešných trojbodových pokusov. Skončila sa vedením Banskej Bystrice 14:12, ktorá sa do vedenia dostala iba pol minúty pred klaksónom.

V 4. minúte druhej štvrtiny Holda dvoma odvážnymi vnikmi do obrany súpera iba korigoval stav na trojbodové vedenie v prospech hostí (16:19). Koleno sa presadil až v polovici zápasu a 1. BK prehrával len o bod. Od tohto stavu sa družstvá striedali vo vedení. Polčas napokon skončil vedením Michaloviec 29:25. Východniari prvýkrát viedli rozdielom šiestich bodov v zápase po tom, čo Mižák premenil peknú individuálnu akciu spolu s trestným hodom. Prvý úspešný trojbodový pokus 1. BK zaznamenal až v 7. minúte tretej štvrtiny Holda. Hostia sa nevzdávali a napokon dokázali vyhrať štvrtinu pomerom 21:17, stav bol teda opäť vyrovnaný 46:46. V tejto fáze hry sa obe družstvá doťahovali a lámal sa chlieb. Bolo len otázkou času, kto urobí menej individuálnych chýb a premení ponúknuté šance. Hostia v závere trocha znervózneli, na čo doplatili technickou chybou. Holda si na svoje konto pripísal obe šestky a dve sekundy pred koncom stretnutia trojkou upravil na konečných 69:57 v prospech Michaloviec.

Body: Koleno 19, Mižák 17, Holda 16.

1. BK Michalovce - ViS Veľký Krtíš 30:0

Stretnutie s Veľkým Krtíšom sa nehralo, keďže hostia z interných dôvodov nepricestovali. Michalovčania preto zvíťazili kontumačne.

(1.bkmi)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.