Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Dve víťazstva Michalovčanov

Sportnet|Publikované 10. okt 2005 o 22:00

Michalovce - Počas víkendu pokračovala prvá basketbalová liga stretnutiami druhého a tretieho kola. Michalovce privítali na domácej palubovke Banskú

Bystricu a Zvolen, s ktorými si pripísali plný bodový zisk a po troch kolách sú teda naďalej bez prehry.

Michalovce - Banská Bystrica 80:77 (42:45)

Prvá vážnejšia previerka čakala Michalovčanov v sobotu, keď hostili nepríjemnú B. Bystricu. Výkon domácich bol poznačený veľkou maródkou v kádri(Rakovský, Svitlica, Virčík - viróza, Magoč - tráviace ťažkosti a Hríb - pracovné povinnosti). Od začiatku to bol skôr boj ako basketbal, mužstvá sa striedali vo vedení a ani jeden celok si nevedel vypracovať výraznejší náskok. V druhej štvrtine začali hrať domáci nervózne, čo hostia dokonale využili na vytvorenie 8-bodového náskoku. Po time-oute však Zemplínčania zapli a ešte do polčasu znížili na rozdiel 3 bodov. Tretiu štvrtinu začali domáci výborne, zlepšili obranu, v útoku sa začal presadzovať Svitlica a v 25. min. už bolo o 10 bodov pre 1. BK. Potom však opäť domáci nepochopiteľne poľavili, čo skúsení hostia využili na zvrat. Vycítili príležitosť, že domáci nie sú vo svojej koži a v 35. min. viedli o 7 bodov. Potom ale zavelil k obratu Mižák, ktorý 6 bodmi po sebe spolu s trojkou Rakovského otočili na 76:70. Hostia sa nevzdávali a 5 sekúnd pred koncom bolo 78:77. Bystričanom sa však už nepodarilo zafaulovať a Magoč z následného protiútoku spečatil skóre zápasu.

Michalovce - Zvolen 95:62 (46:30)

Zvolenčania prišli do Michaloviec len so siedmimi hráčmi, čím domácim uľahčili cestu k víťazstvu. Zo začiatku to však nevyzeralo na jasnú záležitosť. Domáci si síce vytvorili 10-bodový náskok, nevedeli ho ale zvýrazniť. Zvolenčania výborne bránili a v útoku hrali umne na 24 s. Domáci síce vývoj kontrolovali, ale aj napriek tomu hrali kŕčovito. V druhej štvrtine dokonca Zvolen znížil na rozdiel 7 bodov, potom však Rakovský 3 trojkami po sebe upravil na polčasové skóre 46:30.

Druhý polčas už hostia fyzicky nestačili držať krok s domácimi, ktorí sa presadzovali ako z vonku, tak z pod koša. V obrane umne kombinovali zónu a osobku, na ktorú už vyčerpaný super nenašiel odpoveď. Po pekných akciách domácich skóre narastalo a v 25. min. už bolo o 30 bodov. To už domáce opory oddychovali, dostali priestor všetci hráči, ktorí pokračovali v nastúpenom trende. Treba povedať, že ako v sobotu, tak aj v nedeľu prispeli k peknému basketbalovému zážitku nielen súperi, ale aj s prehľadom pískajúci rozhodcovia a fantastickí diváci.