Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Dve remízy tabuľkou nezamávali

Druhý gól. Brankár Čech síce vystihol smer lopty, ale proti Hamšíkovej jedenástke nemal nárok. (Autor: tasr)
SITA|Publikované 7. sep 2009 o 00:00

Slovenskí futbaloví reprezentanti majú stále reálnu šancu naplniť vytúžený cieľ, ktorým je postup na budúcoročné MS do JAR. Zverenci trénera Vladimíra Weissa remizovali v mimoriadne dôležitom a sledovanom stretnutí 3. skupiny s Českom 2:2 (0:0).

BRATISLAVA. Slováci majú po siedmich dueloch na svojom konte 16 bodov. Druhí sú so 14 bodmi Severní Íri, ktorí v sobotu remizovali v Poľsku 1:1. Práve "Ostrovania" budú o štyri dni v stredu 9. septembra ďalším súperom "weissovcov".

Prvá minúta - prvý roh, druhá minúta - prvá strela a prvý zákrok Muchu a do 8. min. celkovo päť rohových kopov. Takáto bola podoba úvodného českého tlaku. Aj keď úvodnú Plašilovu strelu z uhla Mucha len s námahou vytláčal na roh. Nebezpečná bola aj hlavička Kadleca po ďalšom z českých rohov a rovnako Pudilov pokus po predchádzajúcej chybe Škrtela. Slovenská strela na bránu sa zrodila až v 20. min., keď využil chvíľku nepozornosti českých zadákov Hološko a z 22 m prinútil českého kapitána Čecha k činnosti. Zato v 37. min. sa už mohlo meniť skóre. Weiss ml. povykrúcal českú obranu, ale úplne voľný Šesták sa do jeho centrovanej lopty nehodil... V 39. min. sa dostal k odrazenej lopte vnútri šestnástky Štajner, no vystrelil len vedľa pravej žrde.

V 52. min. to skúšal z ľavej strany priebojný Vittek, ale jeho strieľaný center vyrazil Čech nohou. Na opačnej strane vyskúšal Muchovu pozornosť strelou bez prípravy Pudil. Presne po hodine hry Weiss posunul loptu Vittekovi, slovenský kapitán na ľavej strane šestnástky elegantne zasekol, jeho plachtiaci center na vzdialenejšiu žrď našiel dovtedy nevýrazného Šestáka a strelec najdôležitejších slovenských gólov v tejto kvalifikácii rozjasal tribúny - 1:0. Gólovú poistku mohol v eufórii pridať Weiss ml., ale príliš dlho si pripravoval loptu na strelu, až kým ju česká obrana nezblokovala. Česi prakticky z protiútoku vyrovnali. Striedajúci Necid prihral Štajnerovi, ktorý našiel úplne voľného Pudila, a ten zoči-voči Muchovi nezaváhal. O päť minút neskôr si Zabavník odvážnym prienikom do šestnástky vypýtal faul a následnú jedenástku Hamšík premenil. V radostnom ošiali z oslavy gólu však opustil trávnik a uvidel žltú kartu. Vzápätí po faule v strede poľa aj druhú, a keďže sa mu pred očami začervenalo, musel dolu z ihriska. Česi početnú výhodu využili po deviatich minútach. Po rohu sa dostal k lopte na zadnej žrdi striedajúci Baroš po Ďuricovom nešťastnom nadvihnutí a pohodlne vyrovnal na 2:2.

Slovensko - Česko 2:2 (0:0)

Góly: 60. Šesták, 73. Hamšík (z pok. kopu) - 68. Pudil, 84. Baroš, ŽK: 74. Hamšík - 11. Grygera, ČK: 74. Hamšík po 2. ŽK. Rozhodoval: Tom Henning Övrebö (Nór.). Divákov: 23 500 (vypredané). Slovensko: J. Mucha ml. - Pekarík, Škrtel, J. Ďurica, Zabavník - Štrba - Weiss ml. (74. Sapara), Hamšík - Hološko (87. Jendrišek), Šesták (82. M. Čech) - Vittek. Česko: P. Čech - Grygera, Sivok, Michal Kadlec, Jankulovski - Hübschman - Štajner (83. Svěrkoš), D. Jarolím (65. Necid), Plašil, Pudil - Koller (55. Baroš).

Poľsko - Severné Írsko 1:1 (0:1). Góly: 80. M. Lewandowski - 38. Lafferty, ŽK: 62. Golaňski (Poľsko), rozhodoval: Manuel Mejuto González (Šp.), 40 000 divákov.

1. SLOVENSKO 7 5 1 1 19:8 16

2. Sev. Írsko 8 4 2 2 13:7 14

3. Poľsko 7 3 2 2 19:8 11

4. Slovinsko 7 3 2 2 10:4 11

5. Česko 7 2 3 2 8:6 9

6. San Maríno 8 0 0 8 1:37 0