Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Dve prehry Slavoja stačili

Sportnet|Publikované 24. okt 2002 o 22:00

Trebišov Futbalistom Slavoja Trebišov sa v poslednom čase v súbojoch s Vranovom nad Topľou nedarí. V ostatnom vystúpení proti Bukocelu vyšli

strelecky i bodovo naprázdno a rovnako si počínali aj predposlednom súboji v auguste 2000, keď tomuto zemplínskemu susedovi podľahli na domácej tráve po nešťastnom góle z veľkej diaľky 0:1. Nedeľňajší zápas bol však špecifický tým, že sa v ňom stretli dve momentálne najlepšie postavené treťoligové mužstvá. Obom išlo o veľa, obaja mali ambiciózne plány. Radoval sa však len jeden. "Každý bol z konečnej prehry sklamaný. V pondelok sme si zápas podrobnejšie rozobrali a jednoznačne nám boli vytknuté chyby v defenzíve. Nepristupovali sme dostatočne zodpovedne k súperovým hráčom, mali dostatok priestoru a potrestali nás za to dvoma gólmi, ktoré rozhodli o výsledku," povedal stredopoliar Slavoja Trebišov Jaroslav Capko, ktorého miesto na ihrisku je už dlhší čas na pravej strane záložnej formácie. Tam však v lete pribudol dravý a technicky dobre vybavený Adam Geri, nuž a pravák Jaro Capko sa preto posunul na ľavú stranu. "Spočiatku to nebolo ono, mal som s tým menšie problémy, ale už je to lepšie. Zvykol som si na ľavej strane spolupracovať s Martinom Borčíkom. Hra nám celkom ide, som teda spokojný. Už aby sme pretrhli nešťastnú sériu z posledných dvoch stretnutí, v ktorých sme zakaždým ťahali za kratší koniec," prezradil dvadsaťjedenročný odchovanec trebišovského futbalu majúci za sebou skúsenosti aj z pôsobení v Interi Bratislava a Ozete Dukla Trenčín.

V nedeľu sa zverenci Štefana Voroňáka predstavia na pôde Tesly Stropkov, kde naposledy uhrali remízu 1:1. Teraz sú však v situácii, keď si nemôžu dovoliť ďalšie zaváhanie. "Našim cieľom je skončiť po jesennej časti na vedúcej priečke. Aj kvôli tomu budeme chcieť v Stropkove bodovať. S Teslou to v minulosti zakaždým bývali ťažké a náročné súboje a rovnaký očakávame aj tentoraz. Myslím, že na súpera herne máme, otázkou je, ako sa na našom výkone prejavia posledné dve porážky," zamyslel sa.

Slavoj Trebišov vedie treťoligový pelotón už len s jednobodovým náskokom pred stále sa zlepšujúcim Vranovom nad Topľou, ktorý zajtra hostí stále ambiciózne Michalovce. Už aj preto sa žiada, aby Timko a spol prelomili hernú krízu a po trojtýždňovej prestávke zaknihovali bodový zápis.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.