Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Dve prehry Iuventy v Maďarsku

Sportnet|Publikované 6. aug 2008 o 22:00

Hádzanárky Michaloviec odohrali v utorok dve stretnutia, súpermi NK Vác a Hypo NiederöstereichMICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy majú za sebou prvé

Hádzanárky Michaloviec odohrali v utorok dve stretnutia, súpermi NK Vác a Hypo Niederöstereich

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy majú za sebou prvé prípravné stretnutia v rámci prípravy na nadchádzajúci ročník spoločnej slovensko-českej súťaže (WHIL). V utorok sa predstavili v maďarskom Váci, kde najprv dopoludnia podľahli domácemu NKSE 27:29 a poobede nastúpili proti kombinovanému družstvu rakúskeho šampióna Hypo Niederösterreich Viedeň a NKSE Vác. Iuventa podľahla Hypu 13:15 a Vácu 13:18. Oba polčasy sa hrali 1 krát 30 minút.

Spokojnosť trénera

Do Vácu okrem dlhodobo zranených Gregorčíkovej, Cinovej, Kalaninovej a Dittelovej nepocestovali ani brankárka Kudročová a krídelníčka Jenčíková. Tréner Michal Lukačín mal k dispozícii týchto dvanásť hráčok: Harišová - Hriciková, Rubcovová, Kovácsová, Škľaruková, Drávaiová, Baková, Weibelová, Tobiášová, Piskayová, Wollingerová, Horňáková. "Vzhľadom na to, že to boli naše vôbec prvé herné vystúpenia v príprave a že máme za sebou tvrdú fyzickú prípravu, som s našimi vystúpeniami spokojný. Družstvo som nezväzoval žiadnymi prehnanými taktickými pokynmi, nechal som hráčky voľne hrať, aby postupne nadobudli potrebnú istotu a dostali sa do herného tempa. Nastúpili sme proti kvalitným súperom, ale o výsledky tentoraz nešlo," poznamenal na margo utorňajších stretnutí kormidelník Iuventy Michal Lukačín.

V oklieštenom zložení

Iuventa sa v Maďarsku predstavila s jedinou brankárkou, no zato už s talentovanou Maďarkou Gyöngyi Drávaiovou. "Potrebovali by sme ešte jednu brankárku, pretože aj teraz sa musíme zaobísť bez Kudročovej, ktorá si zlomila malíček na nohe. Nie je to síce dlhodobé zranenie, ale pre prípad istoty by som rád ešte brankársky post posilnil. Mladá Drávaiová sa k nám pripojila prakticky ihneď po vystúpení z lietadla, ktorým sa vrátila z Macedónska, kde hrala za Maďarsko na MS žien do 20 rokov. Ukázala solídny potenciál, je to kvalitná strelkyňa, spolu s Dittelovou by mohli patriť medzi najväčšie esá na spojkách. Netreba zabúdať ani na kapitánku Tobiášovú, ktorá družstvo ťahá, výborne sa tiež ukazuje skúsená brankárka Harišová, spokojný som bol aj so Škľarukovou a dobre výkony podali aj naše odchovankyne Wolingerová, Horňáková či Piskayová. Tvoríme nové družstvo, je to dlhodobejší proces, ale myslím, že sme na správnej ceste," doplnil Michal Lukačín.

Najbližší program

Aj ďalší program Iuventy je spojený predovšetkým so zápasmi v zahraničí. Už v sobotu popoludní sa Zemplínčanky predstavia na pôde šiesteho družstva východnej skupiny druhej najvyššej maďarskej súťaže Füzesabonyi SC, v utorok ich čaká zápas v Debrecíne, o týždeň v sobotu v Užhorode a v stredu 20. augusta je na programe zrejme jediný domáci duel v príprave proti poľskému Lublinu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.