Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Dve podobné prehry po odlišnom priebehu

Sportnet|Publikované 29. mar 2013 o 23:00

Zatiaľ majú v upravenom jarnom programe treťoligoví futbalisti Tatrana Prešov jun. za sebou dve vystúpenia s rovnakým počtom inkasovaných gólov.

Zatiaľ majú v upravenom jarnom programe treťoligoví futbalisti Tatrana Prešov jun. za sebou dve vystúpenia s rovnakým počtom inkasovaných gólov. Zakaždým dostali trojku. Zhodou okolností im ju nasúkali vo svojom prostredí rezervy corgoňligových súperov – najprv Banskej Bystrice, potom Košíc. Kým v prvom prípade si zverenci trénera Milana Lalkoviča v koncovke ani „neškrtli“, naposledy vo východoslovenskom derby dva razy mierili presne, ale ani to im nestačilo na odvrátenie porážky.

PREŠOV. Hlavne preto, že prvý polčas juniori doslova prešustrovali.

„Do prestávky sme naozaj nehrali dobre,“ povzdychol si Jozef Dolný. Tento člen kádra áčka sa „zabeháva“ po zložitom období vyplnenom zdravotnými problémami (najprv zlomená ihlica na nohe a potom operácia mandlí) v béčku Tatrana.

Ako povedal, snaží sa makať naplno v rezervnom tíme, aby sa čo najskôr dostal k slovu aj v prvom celku.

„Kondične aj psychicky sa cítim dobre, naberám hernú pohodu,“ prezradil tento útočník. Na margo predošlých vystúpení poznamenal, že pod Urpínom Prešovčania držali loptu, počínali si technicky, hrali dobre, no konečný výsledok ovplyvnili úspešné brejkové akcie domácich.

Proti Košiciam to ale bolo miestami naozaj mdlé, bez iskry.

„Hlavne v prvej časti, keď sme hrali veľmi zle. Potom sme si ale povedali, že treba zabrať a zvýšiť obrátky. Vyburcovali sme sa, bojovali jeden za druhého a zápas zdramatizovali. Každý jazdil na doraz, bol to celkom iný futbal v našom podaní. Žiaľ, bez bodového zisku.“

Veľa nechýbalo, aby vyrovnali

Po prvom polčase Prešovčania prehrávali 0:2. Keď potom po zmene strán dostali tretí gól, vyzeralo to s nimi zle nedobre.

„Tak zle sme už dlho nehrali. Neskôr sme si vypracovali rad šancí, ovládli sme hru, ale stratu sme už celkom nedobehli. Hoci veľa nechýbalo, aby sme i tretí raz prekonali súperovho brankára. Z prehry sme boli veľmi sklamaní, ale vedeli sme, že si za to môžeme sami.“

V oboch mužstvách bol rad áčkárov vzhľadom na corgoňligovú prestávku, takže zápas po tejto stránke mal parametre kvality. J. Dolný sa zatiaľ v koncovke nepresadil, hoci možnosti na to tiež mal.

„Už by som rád napol sieť, aby som si zdvihol sebavedomie,“ uviedol mladý koncový hráč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.