Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Dvakrát po sebe končil Farmakol Tatran interligové duely hektickou koncovkou

Sportnet|Publikované 28. okt 2002 o 23:00

Prešov Prvý interligový bod z ihriska súpera doviezli hádzanári ŠK Farmakol Tatran Prešov spoza rieky Moravy. Kým v príprave pred sezónou nováčik

HIL v Zubří vyhral dvojciferne, v "majstráku" na palubovke aktuálne posledného tímu spoločnej česko slovenskej súťaže hádzanárov sa body delili. Pri tom bol aj kapitán Prešovčanov Róbert Kravčák (na snímke vľavo), ktorý v minulostredajšom víťaznom súboji s pražskou Duklou hral prvý raz po operácii a rekonvalescencii. Tréner M. Lipták vtedy povedal, že Kravčák mal toho plné zuby, ale vydržal. Ako to bolo v Zubří ?, opýtali sme sa po návrate kapitána Farmakolu Tatran.

"Kondíciu nemám ešte po výpadku stopercentne obnovenú, no nebolo to najhoršie," konštatuje R. Kravčák. "Chodil som akurát do obrany a kým v útoku hral T. Mažár, za ten čas som si stihol trochu oddýchnuť. Takže, dalo sa to zvládnuť. Hoci pravda je taká, že i tentoraz som toho mal opäť plné zuby." Ak porovnáme ostatný zápas Farmakolu Tatran v HIL s Duklou Praha a ten posledný v Zubří, mali hádam spoločného menovateľa v tom, že obidva boli nadmieru dramatické do posledných sekúnd. S tým, že šťastnejší v koncovke boli Prešovčania doma. Čo chýbalo hosťujúcemu družstvu, aby bolo i tento zápas doviedlo do víťazného konca, najmä ak viedlo už dvojgólovým rozdielom? "Ten sme si vypracovali v prvom polčase. V druhom sme oň prišli. A dokonca prehrávali 21:24. Jeden úsek hry sme teda prehrali o päť gólov. Hlavne preto, ako zdôrazňovali naši tréneri, že sme neukázali v týchto fázach dostatok rutiny. V čase, kedy sa "lámal chlieb" a šancí k tomu sme mali dostatok, chcelo to dať nejaký gól navyše a bol by do konca pokoj. Domáci by sa sotva boli pozviechali. A tak bol zo zápasu do posledného hvizdu nervák. Predstavte si, že tridsať sekúnd pred koncom sme hrali presilovku o dvoch (!) hráčov. Rozohrali sme akciu cez krídlo, ktorú zakončoval Fero Zaťko. Žiaľ, trafil len do žrde. Lopta sa síce odrazila k T. Mažárovi na "šestku". Jeden z dvojice arbitrov mu však zapískal prešľap a tak bolo i po poslednej nádeji strhnúť víťazstvo na našu stranu. Mal som dojem, že arbitri "kočírovali" zápas k remízovej koncovke. Vskutku dráma do posledných okamihov. Osud sme mali ozaj vo vlastných rukách." Čo sa v kádri HC Zubří zmenilo od začiatku sezóny, keď po predsezónnej jasnej záležitosti sa hrala naostatok do konca vybičovaná dráma? "Vtedy proti nám nehrali tuším štyria českí juniorskí reprezentanti zo Zubří. Navyše, z Ostravy sa vrátil Čejka a práve on takých desať minút pred koncom nám dal tri dôležité góly. Rozhodne hral teraz proti nám neporovnateľne silnejší súper. Spočiatku sme sa nádejali, že ho "ubeháme". Faktom však je, že domáci sa nehrnuli do rýchlych výmien, ale do útoku šli pomalšie, postupne. Okrem toho hektického záveru, znovu sme doplatili i na starú, donekonečna omieľanú bolesť slabú koncovku. Ak by sme boli premenili, čo sme jednoznačne mali, k takej dráme vôbec nemuselo nakoniec dôjsť."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.