Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Dvaja 'obri' sa na ihrisku takmer pobili!

Sportnet|Publikované 22. nov 2006 o 23:00

Košice Basketbalisti Slávie TU Košice včera víťazstvo doslova utrpeli. Nitrania prepásli veľkú šancu, pretože tak slabo východniari v tejto sezóne

na domácej palubovke ešte nehrali. Ku cti im slúži, že v závere predsa len zapli a uhájili dva body po konečnom výsledku 70:61, no celkovo stretnutie určite ani náznakom nezodpovedalo pomenovaniu šláger kola, hoci sa stretli prvé dva tímy tabuľky. Najzaujímavejším momentom zápasu sa tak stala 14. minúta prvého polčasu, ktorá vyústila diskvalifikačnými chybami a odchodom pod sprchy domáceho Dejana Stojanoviča a hosťujúceho Dametriho Hilla.

Srbský legionár Košíc Stojanovič i americký pivot Nitry Hill majú viac ako dva metre výšky a vážia okolo 130 kilogramov, takže si zbrane skrížili skutočne 'obri'. Bolo jasné, že výsledok mikrosúboja týchto dvoch sa výrazne prejaví na celkovom výsledku zápasu, a tak od začiatku sa vo vzájomných tvrdých stretoch oboch aktérov poriadne iskrilo. Neraz zapracovali aj lakte, ale v medziach normy. Až prišla kritická 14. minúta, keď si za stavu 23:25 Hill nedovolene pomáhal tak, že Stojanovič až spadol na zem. U domáceho pivota nastúpili emócie a ležiac na zemi po odpískaní zbytočne nohou atakoval stojaceho Hilla, ktorý si to nenechal a oplácal - celkom jednoznačne do ležiaceho Stojanoviča kopol. Verdikt arbitrov bol nekompromisný obaja kohúti dostali diskvalifikačné chyby, čo znamenalo, že museli okamžite zamieriť pod sprchy a zápas sa dohrával bez nich. Srbský legionár Slávie TU sa síce poriadne rozčuľoval, ale napokon po stretnutí sám uznal, že rozhodcovia konali správne. "Asi rozhodli spravodlivo. Odpískali faul, bol som dole..., ale áno, posúdili to správne," chlapsky nezaprel svoj podiel viny D. Stojanovič. Pochopiteľne, ani reakcia Hilla nebola vhodná, keď na oplátku kopol Stojanoviča na zemi, z čoho vznikla taká trma-vrma, že hrozila bitka týchto dvoch aktérov. A veru, ak by sa do seba postili takíto dvaja obri, ktovie akou škaredou mastenicou by sa to mohlo skončiť. Našťastie, kohútov spoluhráči spoločne s rozhodcami dokázali od seba odtrhnúť. "Bolo to zbytočné, ale viete ako to je, na ihrisku to všetko vnímate inak, pracujú emócie. On to urobil zbytočne, ja tiež,a tak sa stalo, čo sa stalo."

Basketbalový súboj dvoch zahraničných Goliášov tak pútal pozornosť aspoň v úvode stretnutia. Do 14. minúty bol vcelku vyrovnaný, o čom svedčí napríklad aj počet nastrieľaných bodov Stojanovič ich dal 11, Hill 8. Ako sa teda Dejanovi hralo proti jedinému hráčovi v celej extralige, ktorý sa s ním váhovo môže rovnať? "Spočiatku to bolo celkom fajn, dalo sa to. Potom však prišlo vylúčenie a rýchlo som skončil." Keď sa proti nemu postavil rovnako robustný chlap, mohla to byť preňho aj výzva. "Určite, trošku áno. Kto však bol na tom v tých prvých štrnástich minútach lepšie, to nemôžem povedať, to musia posúdiť iní."

Určite bolo na škodu, že obaja legionári tak rýchlo museli palubovku opustiť, ich meranie síl pod oboma košmi by stretnutie akiste obohatilo. Po ich odchode totiž diváci videli iba množstvo nepresností, nad ktorými len nechápavo krútili očami. Výkon domáceho celku bol napriek zisku dvoch bodov tentoraz skutočne rozčarovaním. Stojanovič svojich spoluhráčov mohol viac ako polovicu zápasu sledovať len z útrob haly, čo je pre hráča vždy nepríjemná situácia. "Samozrejme. Keď nemôžete zasiahnuť do hry a môžete sa iba prizerať, pociťujete z toho nervozitu. V konečnom dôsledku je však jedno, kto je vylúčený, dôležité je, že sme zápas vyhrali. Ostatné je menej podstatné," dodal skúsený pivot, ktorému však hrozí za diskvalifikačnú chybu trest v podobe zastavenia činnosti. Na rozhodnutie zodpovedných orgánov si bude treba počkať, ak by však srbská posila technikom v sobotu v Lučenci pre dištanc chýbala, bolo by to citeľným oslabením.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.