Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

„Dvadsiatka“ sa udomácňuje v seniorskej extralige

Sportnet|Publikované 24. sep 2013 o 22:00

V Prešove sídliaci výber Slovenska hráčov do 20 rokov má v najvyššej seniorskej súťaži hádzanárov odohrané štyri zápasy.

V Prešove sídliaci výber Slovenska hráčov do 20 rokov, ktorý tvoria starší dorastenci Tatrana Prešov, má v najvyššej seniorskej súťaži hádzanárov odohrané štyri zápasy. V poradí treťom zaknihovala „dvadsiatka“ svoju prvú extraligovú výhru.

PREŠOV. V premiérovom zápase prehrala slovenská „dvadsiatka“ doma s Topoľčanmi o dvanásť gólov.

Následne ale odohrala vyrovnanú partiu v Nových Zámkoch, kde prehrala v dramatickom závere o jediný gól.

Najtesnejším rozdielom potom, prvý raz v súťaži, zvíťazili zverenci trénerskej dvojice Marek Gernát – Stanislav Kolpak v Modre.

Naostatok výber SR 20 podľahol doma Košiciam.

Dnes sa od 18. hodiny predstavia mladí hádzanári z Prešova v Považskej Bystrici.

Zatiaľ zbierajú skúsenosti

„Rátali sme, že s našimi juniormi v súťaži seniorov bodovo naprázdno dozaista nevyjdeme. Avšak, že ich získame už na začiatku súťaže a predovšetkým na pôde súpera, to nás celkom prekvapilo,“ priznal jeden z dvojice trénerov SR 20 Stanislav Kolpak.

"Samozrejme, našim chlapcom veríme. Majú na to, aby hlavne s mužstvami z druhej polovice extraligovej tabuľky hrali vyrovnané zápasy, aby v nich bodovali. Prvé body sme získali v Modre, no veľmi blízko sme aspoň k jednému mali v Nových Zámkoch. Doma s Košicami sme mali zase impozantný nástup. Vyhrávali o šesť gólov. Súper potom síce vyrovnal, neskôr viedol už o päť, no my sme sa zase dotiahli na rozdiel jedného. V závere rozhodli väčšie košické skúsenosti, ktoré „dvadsiatka“ zatiaľ v extralige iba zbiera. Keď súper v obrane pridal na agresivite, pritvrdil, naši chlapci začali mať trochu problémy sa s tým vysporiadať.“

Vyrovnať sa s fyzickou prevahou súperov

Práve o tom, ako sa SR 20 dokáže vyrovnať s fyzickou prevahou súperov, sa pred extraligovým štartom vari najviac hovorilo.

„Pochopiteľne, donedávna títo chlapci na tvrdé súboje, na dôrazné pristupovanie protihráčov v súperovej obrane,zvyknutí neboli. Predsa len liga starších dorastencov je úplne o niečom inom ako najvyššia súťaž mužov. Nemajú ešte zaužívanú tvrdosť pri vlastnom bránení, čo vyplýva čiastočne i z postáv hráčov, výšky, hmotnosti. Navyše pred niektorými hráčmi súperových tímov majú značný rešpekt. Od zápasu k zápasu ale je badateľný pokrok i v tomto smere. Sme presvedčení, že čoskoro budú voči fyzicky silnejším súperom odolnejší. V predošlých zápasoch už dokázali, že viacerým sa herne vyrovnajú, ba ich aj prevyšujú.“

Pridať hodlajú v agresívnej obrane

Dnes čaká výber SR 20 extraligový zápas v Považskej Bystrici. Na pôde, kde sa nie tak dávno viacerí hráči, reprezentujúci vtedy starší dorast Tatrana Prešov, tešili zo zisku premiérového Česko–Slovenského pohára.

„Na Považí boli súboje seniorov či mládežníkov z metropoly Šariša vždy aj otázkou športovej prestíže. Dnes nastúpime v Považskej Bystrici ako tím SR 20, no fakt, že pricestujeme z Prešova, dostaneme v tradične špecifickom prostredí, zrejme zase najavo. Momentálne muži Považanov nepatria v extralige k špičkovým mužstvám. Aj v tomto stretnutí chceme uspieť. Veríme si, ale sme si vedomí, že pridať musíme hlavne na agresivite v obrane. Ak dokážeme dôrazne pristupovať k domácim spojkám, tadiaľ môže viesť cesta k prípadnému úspechu. Cestujeme v kompletnom zložení, takže ten nemusí byť iba naším želaním.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.