Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Dvadsiatka odviedla s Košicami daň z neskúsenosti

Sportnet|Publikované 9. aug 2013 o 22:00

Výber SR 20, ktorého základ tvoria juniori Tatrana Prešov, hostil seniorov 1. MHK Košice.

Prešovská Tatran handball aréna videla zápasovú premiéru účastníka slovenskej hádzanárskej extraligy mužov v sezóne 2013/2014. Výber SR 20, ktorého základ tvoria juniori Tatrana Prešov, si v hale, ktorá bude v nasledujúcom ročníku jeho domovským stánkom, hostil seniorov 1. MHK Košice.

PREŠOV. Kým košickí extraligisti, zverenci trénera Jána Kolesára, už jeden prípravný zápas s maďarským Gyogyosom už odohrali, pre tím trénerov SR 20 Mareka Gernáta a Stanislava Kolpaka to bola prvá herná previerka.

V sedemnásťčlennom kádri SR 20 môžu štartovať s udelenými výnimkami aj dvadsaťjedenroční Roman Drobňák či Dávid Šterbinský. Sú však v ňom aj najtalentovanejší hráči – sedemnásťroční mladíci. M. Gernát a S. Kolpak dali v stretnutí s Košičanmi šancu zasiahnuť do hry všetkým.

V košických farbách sa zase nedali prehliadnuť nedávno ešte hráči Prešova, skúsená spojka Radovan Pekár či pivot Juraj Geci.

Prekvapujúco mali lepší vstup do zápasu hráči SR 20. Zásluhou streleckej potencie Drobňáka a L. Urbana viedli „Slováci“ v 10. minúte 5:2.

Potom ale prišla šnúra košických gólov. Hostia ťažili z nerozvážnosti, menších skúseností i unáhlenosti mladých súperov, a tak skóre v prospech 1. MHK postupne narástlo až na rozdiel jedenástich gólov už v prvom polčase.

V druhom sa domáci gólovo doťahovali, no na fyzicky zdatnejších a skúsenejších Košičanov nestačili.

Hovoria tréneri

„Prvý zápas pod hlavičkou SR 20, značná nervozita i tréma, poznačili náš výkon,“ mienil po stretnutí M. Gernát.

„Zatiaľ iba naberáme hernú prax, čo ale paradoxne v úvode nebolo príliš cítiť. Až od polovice polčasu naši hráči pocítili, čo znamenajú väčšia fyzická sila a bohatšie herné skúsenosti. Súper trestal skoro každú našu chybu. Nuž a tých, aj mnoho naivných, sme veru vyprodukovali dosť. Košice aj zásluhou toho získavali čoraz výraznejší gólový odstup. Odviedli sme daň z neskúsenosti. Avšak aj na takéto zápasy si ale musia títo chlapci zvykať, postupne sa v súbojoch so seniormi vyprofilovať. Mali sme ale aj úseky, v ktorých sme ukázali, že v extralige by sme nemuseli byť iba do počtu. Chce to však s nimi ešte trochu trpezlivosti. Sme iba na začiatku prípravy. S pribúdajúcimi zápasmi, verím, že to bude naša hra vyzerať lepšie.“

„Ani my sme neodštartovali sériu prípravných stretnutí víťazne. Maďarskému prvoligovému Gyongyosu sme podľahli o päť gólov. Pritom ale základná kostra nášho tímu na prvý raz zahrala dobre,“ pochválil tréner Košičanov J. Kolesár.

„Čo sa týka zápasu v Prešove, musím priznať, že dvadsiatka ma celkom príjemne prekvapila. Dovolím si tvrdiť, že mnohé extraligové celky to v TATRAN handball aréne zďaleka nebudú mať ľahké. Myslím, že o prekvapenia tu núdza nebude. Tím SR 20 je veľmi snaživý, títo chlapci majú veľkú chuť hrať, čo je značnou devízou. My sme sa proti nim presadili hlavne kvalitnejšou a dôraznejšou obranou, z ktorej potom vychádzali naše efektívne zakončované protiútoky. Keď ste spomenuli Pekára s Gecim, už teraz sa ukazuje, že pre naše mužstvo budú dozaista veľkým prínosom.“

Štatistika

SR 20 – 1.MHK Košice 28:39 (11:21)

SR 20: Vernarský, Leško, Chlapeček – Drobňák 8, L. Urban 7/1, Dujčák 1, Jusko, N. Boris 1, Tobiáš 3, Tribus 1, Šterbinský 2, Ľ. Šarpataky 1, Wilga 1, M. Šarpataky, Tache, Michniewicz 2, Páleš 1. 1.

MHK: Cibere, Blicha – Geci, Šiška 1, E. Boris 1, Pecha 5/2, Hriňák 4, Fuňak 4, Hajnik 1, Pekár 9, Muller 1, Schmer 4, Ľoch 3, Maguška 6/1.

Pred 383 divákmi rozhodovali Klimko a Klus.

leš

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.