Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

„Dvadsiatka“ dvadsať minút trápila Topoľčany

Lukáš Urban. V Topoľčanoch bol dlho strelec na neudržanie. (Autor: tapo)
Sportnet|Publikované 27. nov 2013 o 23:00

Výber slovenských hádzanárov do dvadsať rokov, zložený z juniorov prešovského Tatrana, zbiera skúsenosti v najvyššej súťaži seniorov.

Mužstvo pod hlavičkou SR 20 vedú tréneri Marek Gernát – Stanislav Kolpak.

PREŠOV. Podobne ako mužstvo deväťnásobného slovenského majstra Tatrana Prešov, aj slovenská „dvadsiatka“ má zápasový program dosť nahustený.

V závere minulého týždňa hrala extraligu v Košiciach, v nedeľu už ako starší dorast Tatrana v Trebišove a predvčerom zase extraligu v Topoľčanoch, kde po sľubnom začiatku prehrala 21:37.

Zaskočení domáci

Nuž a práve v ostatnom zápase slovenskej extraligy výber SR 20 vysoko favorizovaného súpera na začiatku poriadne zaskočil. Mladí reprezentanti držali skúsených Topoľčancov dvadsať minút v šachu.

„Dvadsiatka“ aj zásluhou streleckej potencie Lukáša Urbana, autora prvých šiestich gólov hostí v rade, skoro dvadsať minút viedla. A to ešte najlepší strelec SR 20 za stavu 7:8 nepremenil pokutový hod.

„Do Topoľčian sme šli s dvomi zápasmi v nohách, bez pivota Mareka Páleša, aj s iba sebazaprením hrajúcimi bratmi Šarpatakyovcami. Hral síce aj nie celkom doliečený R. Drobňák, avšak jeho sme mohli využiť zatiaľ iba do obrany. Napriek tomu sme súpera zaskočili. Takticky ho zaskočili tým, že sme sa nehrnuli do rýchlych útokov. Hrali sme disciplinovane v obrane a dopredu prechádzali pomalšie ako zvyčajne. V bráne sa darilo Vernarskému, strelecky L. Urbanovi, ku ktorému sa v prvom polčase pridal F. Dujčák. Domáci boli našou hrou zjavne zaskočení. Kolega I. Pompoš si zobral oddychový čas. Žiaľ, pred prestávkou prišlo naše zbytočné vylúčenie a Topoľčany početnú prevahu zúročili,“ povedal na margo prvej časti jeden z dvojice trénerov SR 20 Stanislav Kolpak.

Deväťgólová šnúra rozhodla

V druhom polčase prišla ale na hosťujúcich hádzanárov pohroma. V úseku medzi 34. až 41. minútou nedali ani jeden gól, kým hostia deväť v rade a z 15:12, odskočili na 24:12.

„Oklieštené zloženie som už spomenul. K tomu sa pridala únava, pretože zápas ťahala vlastne iba základná zostava. Topoľčany zatiahli obranu a z deväť spomenutých gólov sedem dali z trhákov. Našim chlapcom dochádzali sily a toto predovšetkým domáci ťažili,“ tvrdil S. Kolpak.

Hostia nakoniec prehrali vysokým rozdielom. Na druhej strane ale určitý výkonnostný posun prešovských juniorov v extralige seniorov je badateľný. Naznačili ho i predvedeným výkonom v prvom polčase duelu v Topoľčanoch.

„Na pleciach týchto chlapcov je naložené vskutku dosť. Školské povinnosti, tréningy, dorastenecké a extraligové zápasy, cestovanie. Chceli ale do toho, preto si neťažkajú. Súperi v extralige im nič nedarujú, berú ich vážne. Nie vždy im však stačia čeliť v celom zápase. Raz ich prevalcujú výškou, váhou, skúsenosťami. Neraz to chlapci znášajú ťažšie, ale odhodlanie napredovať im určite nechýba.“

Ďalší zápas odohrá SR 20 v domovskej Tatran handball aréne až v sobotu 7. decembra s Novými Zámkami.

„Párdňová zápasová pauza nám príde dozaista vhod. Chlapci si doliečia nejaké tie boľačky, trochu zregenerujeme, od zápasov oddýchneme. S Novými Zámkami chceme doma ukázať, že nevieme iba hrať vyrovnané úseky, ale aj vyhrávať.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.