Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Dvadsiatka do tretice v extralige vyhrala

Sportnet|Publikované 18. sep 2013 o 22:00

Do tretice sa mladí slovenskí hádzanári dočkali.

Výber SR 20 premiérovo štartujúci v tejto sezóne v extralige mužov, v treťom kole našej najvyššej súťaže hádzanárov dosiahol svoje prvé víťazstvo.

PREŠOV. Slovenská „dvadsiatka“ je zložená z juniorov prešovského Tatrana. Ich domovským stánkom je Tatran handball arena.

Zverenci trénerov Mareka Gernáta a Stanislava Kolpaka v prvom kole extraligy narazili doma na posilnené Topoľčany, ktorým podľahli po vyrovnanom úvode napokon rozdielom dvanástich gólov. Prvé skúsenosti zúročila slovenská „dvadsiatka“ už v nasledujúcom kole v Nových Zámkoch.

Herne výber SR 20 svojho súpera predčil. S mužmi Nových Zámkov odohral vyrovnanú partiu. Keď už sa zdalo, že do Prešova nepocestujú hostia naprázdno, v závere prišli vylúčenia a v oslabení domáci rozhodli o najtesnejšej výhre.

Do tretice sa ale na slovenskú „dvadsiatku“ šťastena predsa len usmiala. V Modre bola počas celého zápase lepším celkom. Výber SR 20 to však ani tam nemal ľahké.

„Starší hráči sa neradi pozerajú, keď ich mladíci na ihrisku preháňajú. Absenciu rýchlosti a obratnosti nahrádzajú potom inými spôsobmi. Naši chlapci však seniorskej lige zbierajú skúsenosti každého druhu. S húževnatým Slovanom Modra sa pasovali statočne. Celý zápas udržiavali tesný gólový odstup. Pred koncom sme mohli mať pokoj, no nepremenili sme dve vyložené šance. Našťastie, päť sekúnd pred záverečným hvizdom sme mali výhodu pokutového hodu. Jeden z najmladších na ihrisku Lukáš Urban však zachoval chladnú hlavu a sedmičku s prehľadom premenil. Radosť z prvého víťazstva (29:28) bola v našom tábore, pochopiteľne, obrovská,“ uviedol na margo zápasu v Modre jeden z dvojice trénerov SR 20 Stanislav Kolpak.

Dnes o 18. hodine začne v Tatran handball arene predohrávané stretnutie 4. extraligového kola, v ktorom SR 20 hostí v aktuálnej tabuľke extraligy druhý 1. MHK Košice.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.