Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Dvadsaťjednotkár J. Friga: "Trochu sa aj hanbíme"

Sportnet|Publikované 14. okt 2002 o 22:00

Trnava - Slovenská dvadsaťjednotka je po dvoch stretnutiach v kvalifikácii o postup na ME 2004 na poslednom mieste v tabuľke a jej šanca zabojovať

aspoň o 2. miesto, ktoré by pri určitej konštelácii mohlo znamenať postup, sa rapídne znížila. Napokon pri konkurencii mužstiev ako Anglicko, Turecko či Portugalsko je to veľmi ťažké. Náročné to bolo i naposledy v Trnave proti Anglicku a samotný výsledok 0:4 len dokumentuje, že Albión bol pánom na ihrisku.

"Vzadu sme to mali ťažké, no od anglických hráčov som čakal trochu viac," povedal odchovanec bardejovského futbalu, v súčasnosti hráč Žiliny hosťujúci v druholigovej R. Sobote Jozef Friga a pokračoval: "Boli to naozaj superhráči, ale až do vylúčenia Pončáka sme ich držali celkom na uzde. Nemôžem povedať ani pol slova, že medzitým im nevyšlo zopár pekných kombinácií, no do vylúčenia sme hrali celkom dobre. Aj v obrane."

Francis Jeffers strelil dva góly a ukázal, že asi nie zo srandy je v takom klube, ako Arsenal. Je to veľký talent.

"To je pravda, ale každý hráč sa dá ubrániť, hoci v tomto zápase nám to nie veľmi vyšlo. Je však pravda, že Jeffers je veľmi dobrý futbalista. Ukázal nám, ako sa má pohybovať po ihrisku, ako sa ovláda lopta a premieňajú šance."

Tréner Komanický priznal po zápase, že v obrane to bol zo slovenskej strany deň otvorených dverí. Prečo to tak bolo? Radšej by ste hrali na libera, ako v štvorčlennej obrannej línii?

"Neviem povedať. Súpera sme mali dosť prečitaného na to, aby sme hrali na štyroch obrancov, no ten zvolil úplne inú taktiku. Neviem, čím to bude, že vzadu nechávali útočníkom toľko miesta. Nechcem povedať, že keby sme hrali na troch obrancov s liberom, že by to bolo lepšie. Ťažko sa mi k tomu teraz vyjadrovať."

Každopádne bola to tvrdá lekcia od Angličanov, hlavne čo sa týka efektivity...

"Ak by sa nám nepodarilo vyhrať, tak sme čakali aspoň bod z tohto zápasu. Aj prehrať sa dá, ale 0:4, to nik nečakal. Trochu sa aj hanbíme. Život však ide ďalej a musíme zamakať v ďalších zápasoch."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.