Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Dva ukážkové návraty dvoch smoliarok

Sportnet|Publikované 6. okt 2003 o 22:00

Michalovce Hádzanárky michalovskej Iuventy sa v spoločnej slovensko českej súťaži (WHIL) znovu naladili na víťaznú strunu. V sobotňajšom šiestom

kole zdolali pred vlastným obecenstvom nebezpečný HC Zlín 27:18 (12:10) a v priebežnom poradí sa vyhupli na štvrtú pozíciu.

Z pohľadu domácich zaujali hneď dva hráčske návraty do zostavy výberu trénera Michala Lukačína. Kým v prípade brankárky Kataríny Onderkovej je toto konštatovanie trošku povznesené, štart krídelníčky Kataríny Haščákovej bol v tejto sezóne naozaj premiérový. Naposledy michalovský dres na domácej palubovke obliekla pätnásteho júna 2003 vo finálovom zápase Slovenského pohára, v ktorom Michalovce porazili Duslo Šaľa. Potom sa pobrala na vyše dva mesiace do Spojených štátov amerických a po návrate sa od trénera dozvedela, že šancu v majstrovskom stretnutí najskôr dostane až v januári. O to prekvapujúcejší bol jej štart v minulom kole v Partizánskom, ten sobotňajší proti Zlínu nevynímajúc. "Do zápasového kolotoča som naskočila iba po dvoch tréningoch, v Partizánskom to nebolo celkom ono, ale teraz proti Zlínu som so svojim výkonom celkom spokojná. Aj keď sa nazdávam, že zatiaľ vládzem najmä vďaka veľkému hladu po hádzanej, verím, že svoje výkony stabilizujem a že budem pre družstvo rovnakým prínosom ako v minulej sezóne," povedala po zápase Katarína Haščáková, autorka troch gólov v zlínskej sieti.

Jej návrat pomohol vyriešiť rébus na pravom krídle, kde sa potuloval na začiatku sezóny kadekto, ale až teraz je tam hráčka, ktorej tento post naozaj sedí. "Som rada, že môžem družstvu pomôcť a budem ešte šťastnejšia, keď aj dievčatá pomôžu mne. Nie je vylúčené, že na mňa doľahne fyzická kríza a potom to môže byť horšie. Čaká nás ťažký program, no verím, že ho zvládneme. Je možné, že zajtrajší zápas proti Šuranom vynechám, ale v sobotu v Pohári EHF by som už nemala chýbať," doplnila Katarína Haščáková.

Ďalšou Michalovčankou, ktorá sa po dlhšom čase predstavila v parádnom svetle bola brankárka Katarína Onderková. Keď v závere prvého polčasu vymenila dovtedy nevýraznú Krajcárovú, málokto tušil, že pre Moraváčky bude takou prekážkou. Vo zvyšnom priebehu zápasu pustila za svoj chrbát iba deväť lôpt a jednoznačne pomohla Iuvente k štvrtému víťazstvu v sezóne. "Naposledy som si takto zachytala v semifinále Slovenského pohára proti Interu Bratislava, keď sa mi dokonca podarilo chytiť štyri pokutové hody. Odvtedy som sa veľmi medzi žrde nedostala a keď aj áno, veľmi sa mi nedarilo. Som rada, že mi dnes zápas vyšiel a že som dokázala, že chytať viem," prezradila Katarína Onderková.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.