Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Dva tituly a splnený limit pre Garčárovú

Richard Hudeček|Publikované 28. jún 2016 o 22:00

Nitra bola dejiskom slovenského šampionátu juniorov a junioriek v atletike.

Nitra bola počas víkendu koncom druhej júnovej dekády dejisko slovenského šampionátu juniorov a junioriek v atletike.

SP. NOVÁ VES. O majstrovské tituly a medailové umiestnenia bojovali 18 až 19-roční juniori z rôznych oddielov a klubov z celého Slovenska.

Štartovať však mohli i vekom mladší pretekári – dorastenci a dorastenky, ak ich výkonnosť dosahovala zodpovedajúcu úroveň.

Podujatie bolo zároveň jedna z posledných možností na splnenie limitov na svetový šampionát juniorov (19. – 24. 7. v Poľsku) a tiež na premiérový európsky šampionát dorastu (14. – 17. 7. v Gruzínsku), pretože uzávierka plnenia limitov je 3. 7.

Podtatranskú a spišskú atletiku v Nitre reprezentovala skupina mladých športovcov zo Spišskej Novej Vsi a Levoče.

Najúspešnejšia pretekárka z nášho regiónu bola vekom iba dorastenka Patrícia Garčárová z TJ Tatran Spišská Nová Ves, ktorá sa svojimi výkonmi zaradila medzi top atlétov tohto šampionátu. 17-ročná Patrícia potvrdila svoj šprintérsky talent – získala dva individuálne tituly (v behu na 100 m a v behu na 200 m) a prispela i k zisku bronzovej medaily v štafetovom behu na 4 x 400 m.

Ako bonus k týmto úspešným vystúpeniam pridala splnený ostrý A limit Slovenského atletického zväzu na európsky šampionát do 17 rokov.

Blízko k stupňu víťazov bola i 18-ročná prekážkarka Klaudia Farkašovská z AŠK Slávia Spišská Nová Ves. Z Nitry si odnáša nepopulárne 4. miesto, pričom od bronzovej medaily ju v behu na 100 m prekážok delilo iba 25 stotín.

Z výsledkov: Juniorky: Beh na 100 m: 1. Patrícia Garčárová, TJ Tatran Sp. N. Ves, 
12,10 s, (sezónne maximum) – splnený limit na ME do 17 rokov; beh na 200 m: 1. Patrícia Garčárová, TJ Tatran Sp. N. Ves, 25,30 s; beh na 100 m prekážok: 1. Simona Takácsová, ŠK ŠOG Nitra, 14,57 s, 3. Patrícia Dermeková, ŠK ŠOG Nitra, 
15,53 s, 4. Klaudia Farkašovská, AŠK Slávia Sp. N. Ves, 15,87 s; beh na 400 m prekážok: 1. Emma Zapletalová, ŠK ŠOG Nitra, 1:01,52 min., 8. Natália Gyomraiová, TJ Tatran Sp. N. Ves, 1:09,05 min.; skok do diaľky: 
1. Veronika Flosníková, VŠC Dukla B. Bystrica, 551 cm, 
9. Klaudia Farkašovská, AŠK Slávia Sp. N. Ves, 487 cm; štafetový beh na 4 x 100 m: 1. ŠK ŠOG Nitra, 47,78 s, 5. TJ Tatran Sp. N. Ves (Luciána Jencaková, Patrícia Garčárová, Natália Gyomraiová, Klaudia Hanzelyová), 51,17 s; štafetový beh na 4 x 400 m: 1. AK Spartak Dubnica n/V, 4:02,97 min., 3. TJ Tatran Sp. N. Ves (Luciána Jencaková, Patrícia Garčárová, Natália Gyomraiová, Klaudia Hanzelyová), 4:16,57 min.; juniori: Beh na 100 m: 1. Boris Pribil, Atletický klub AC Malacky, 11,10 s, 10. Matej Baluch, AŠK Slávia Sp. N. Ves, 11,53 s.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.