Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Dva svetové rekordy v lukostreľbe!

TASR|12. aug 2004 o 12:49

Atény 12. augusta (TASR) - O prvé dva svetové rekordy na OH 2004 v Aténach sa postarali v lukostreľbe žien reprezentantky Kórejskej republiky. Najprv ...

Atény 12. augusta (TASR) - O prvé dva svetové rekordy na OH 2004 v Aténach sa postarali v lukostreľbe žien reprezentantky Kórejskej republiky. Najprv 21-ročná Park Sung-Hyun vylepšila v tzv. nasadzovacom kole pre eliminačnú súťaž nástrelom 682 bodov rekord naturalizovanej Talianky Natalii Valejevovej (679 b.) z mája tohto roku. Ďalší rekordný zápis zaznamenal ženský tím Kórejskej republiky v zložení - Park Sung-hyun, Yun Mi-jin a Lee Sung-jin, ktorý výkonom 2030 bodov v súťaži družstiev vylepšil vlastný rekord z OH 2000 v Sydney (1994 b.).

"Neočakávali sme, že vytvoríme nové svetové rekordy. Napriek tomu neboli dievčatá celkom spokojné so sovjimi výkonmi. Začali dobre, ale v druhej sérii 36 šípov, všetky tri zaostávali," povedal po tzv. "ranking rounde", v ktorom každá zo štarujúcich lukostreľkýň vyslala na terč 72 šípov zo vzdialenosti 70 m, kórejský tréner Seo Geo-won. V spomínanom kole sa rozhodovalo o nasadení do nedeľňajšej eliminácie pre individuálnu súťaž žien, ktorá sa uskutoční na štadióne Panathinaikosu Atény.

Kórejská lukostreľba patrí už tradične k svetovým veľmociam v tejto archaickej olympijskej disciplíne v ženskej i mužskej kategórii.

Súvisiace články