Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Dva razy mu hosťovačka nevyšla, ani rodné mesto nebolo k nemu prívetivo naklonené

Sportnet|Publikované 10. dec 2002 o 23:00

Nitra Odchod inde nie vždy znamená plusové body. Stanislav Petrík (na snímke) sa o tom v tejto sezóne už dva razy presvedčil. Tento hokejový

brankár, ktorý patrí ku kmeňovým hráčom Slovana Bratislava, prišiel pred časom na hosťovanie do tímu HK Spišská Nová Ves. Z východu sa však pred necelým mesiacom pobral zase preč a zakotvil v Nitre. Ani tam však dlho nevydržal, no nepredbiehajme, poďme pekne po poriadku.

"Zo Spiša som sa vytratil 17. novembra. Zvrtlo sa to preto, lebo Nitra prejavila o moje služby záujem. Ozvali sa mi funkcionári tohto prvoligového celku, či by som nemal chuť ocitnúť sa pod Zoborom. Keď som súhlasil, tak sa môj odchod doriešil na úrovni funkcionárov Slovana, Spišskej Novej Vsi a Nitry," uviedol ochranca svätyne, ktorý privítal možnosť vrátiť sa do rodného mesta a navyše na východe nenašiel takú realizáciu, ako predpokladal. "Myslel som si, že si zachytám viac, nuž som sa nazdával, že doma to bude lepšie. Preto som sa pobalil zo dňa na deň." Stano nemá porátané, koľko extraligových duelov odchytal v HK. "Možno takú polovicu súbojov, chcel som byť ale častejšie v akcii. Prečo sa tak nestalo, to neviem. Nemyslím si, že by ma sprevádzala nejaká kolísavá forma, v opačnom prípade by ma tréner striedal, keby nebol so mnou nespokojný, ale to sa nestalo ani raz." Stano v niekoľkých vystúpeniach išiel do bránky namiesto Ramona Sopka. Obyčajne býva tak, že víťazná zostava sa nemení a to platí aj o gólmanoch, lenže v tomto celku bola špecifická situácia vzhľadom na chudobný počet triumfov. Niektoré merania síl sa skončili zdrvujúcou porážkou, čo nie je dobré pre psychiku hlavne vyznavačov tohto postu. "Toto mužstvo nemalo na viac. V niektorých súbojoch, napríklad pri nakladačke vo Zvolene a v Bratislave, som mal pocit, že už cestou do dejiska zápasu v autobuse sme prehrávali 0:5. Ak mám urobiť bilanciu môjho pôsobenia na Spiši, netvrdím, že som bol nespokojný, ale očakával som ešte čosi viac."

Pri ďalšej hosťovačke v klube prvoligového lídra bol predpoklad, že si Petrík častejšie zachytá. Prekvapil nás ale informáciou: "V Nitre končím sedemnásteho decembra. Pôvodne som tam byť dva mesiace, je z toho zostal iba mesiac." Dosť čudné, nuž sme vyzvedali ďalej. "Nie sú tu so mnou spokojní," priznal bez náznakov skrášľovania reality. "V troch stretnutiach som stál v bránke, ale ani raz som vstúpenie nedokončil. Či ma opustila výkonnosť? Ťažko povedať, veď napríklad v dvoch súbojoch sme vyhrali a išiel som i tak predčasne na striedačku, pričom raz to bolo po dohode medzi mnou a trénerom. Až v Prešove ma vystriedal po jednom nešťastnom zásahu, ktorému som mohol zabrániť. Odvtedy sa to so mnou viezlo, už som nebol ani medzi náhradníkmi," vyšiel s farbou von S. Petrík. Kam sa poberie najbližšie, ešte nevie, predčasný koniec tejto éry mu urobil škrt cez rozpočet. "Mal som sa vrátiť do Slovana v januári, neviem, ako sa k tomu činovníci postavia, keď sa tam ukážem pred termínom."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.